Pegasus Hava Yolları En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri arasında yer alan Pegasus Hava Yolları, güncel personel alımı ilanları yayınlayarak özel sektörde istihdama destek olmaya devam ediyor. Özellikle genç işsizliğin önüne geçilmesi konusunda da destek sunan Pegasus Hava Yolları, kurumsal internet sitesi üzerinden yer alan kariyer sayfası aracılığıyla yayınladığı personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların en az lise mezunu olması gerektiğini açıkladı. Pegasus Hava Yolları’nın güncel iş ilanları arasında yer alan personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan detayları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Havacılık sektörünün önemli firmalarından biri olarak öne çıkan Pegasus Hava Yolları, iş arayanlar için yeni personel alımı ilanı yayınladı. Toplamda 6 bin kişilik deneyimli kadrosuna yeni personeller katmayı hedefleyen firma, kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla yayınladığı personel alım ilanına en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceğini duyurdu.

Pegasus Hava Yolları Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Dünyanın devlet destekli markalaşama programı olan Turquality’ye kabul edilen ilk hava yolu şirketi olmasıyla da havacılık sektöründe dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başaran Pegasus Hava Yolları, kalitesine yakışır bir şekilde hizmet prensibine bağlı kalacak yeni personeller istihdam edeceğini duyurdu. Pegasus Hava Yolları tarafından yayınlanan personel alımı ilanında adayların firma bünyesinde “Mekanik Teknisyeni” kadrosunda görev yapacağı açıklandı.

Pegasus Hava Yolları’nın kurumsal internet sitesindeki kariyer sayfasında yer alan güncel personel alımı ilanında firma “Mekanik Teknisyeni pozisyonunda görev yapacak takım arkadaşları arıyoruz.” açıklamasında bulundu. Bununla birlikte Pegasus Hava Yolları personel alımı ilanında ayrıca adayların bu pozisyonda hangi görevleri yapacağı da aktarıldı. Buna göre firmanın mekanik teknisyeni kadrosuna istihdam edilecek olan çalışanların şu görevleri yerine getirmesi gerektiği açıklandı:

  • Araçların motor sökülmesi, takılması,
  • Motorların revize işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
  • Ekipman ve araç kaydının tutulması ve
  • Gelecek mekanik arızanın tespitinin yapılması ile onarılması

Pegasus Hava Yolları Mekanik Teknisyeni Personel Alımı Başvuru Şartları

Şirketin kariyer sayfasından güncel olarak duyurulan mekanik teknisyeni personel alımı ilanında ayrıca ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri arasında gösterilen, Pegasus Hava Yolları bünyesinde mekanik teknisyeni olarak çalışmak isteyen adayların belirtilen başvuru şartlarını taşımamaları durumunda yapmış oldukları başvuruların geçersiz olacağı aktarıldı. Pegasus Hava Yolları kariyer sayfasında şirketin insan kaynakları departmanı tarafından yayınlanan mekanik teknisyeni personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • Endüstri Meslek Liseleri ya da Meslek Yüksek Okullarının, mekanik mekatronik motor bölümlerinden mezun (Mesleki yeterlilik belgesi kabul edilecektir.)
  • Sektörde en az 2 yıl, tercihen arıza bakım onarım konusunda 2 yıl olacak şekilde tecrübe sahibi,
  • Vardiyalı çalışma düzenine alışık veya uyum sağlayabilecek,
  • Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek olan

Pegasus Hava Yolları’nın personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları bu şekilde açıklandı. Adayların söz konusu başvuru şartlarını taşımadan Pegasus Hava Yolları’nın insan kaynaklarına başvuruda bulunması halinde bu adayların başvuruları iptal edileceği duyuruldu. Bununla birlikte adayların başvuru işlemlerini Pegasus Hava Yolları’nın kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla tamamlamaları mümkündür. Adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra şirket tarafından belirtilen tarihte iş görüşmesine çağırılacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu