ÖZEL GÜVENLİKLERE KADRO VERİLECEK Mİ?

31 Mart 2015 tarihinde Savcı Mehmet Salim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesi’nde iki terörist tarafından vurularak öldürülmesinin ardından adliyelerdeki güvenlik zaafiyeti yoğun bir şekilde tartışılmaya başlandı.

Saldırıların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel güvenliklerin kamudan kaldırılması gerektiğini belirtmiş ve kamuda özel güvenlik kaldırılacak mı, kamudaki özel güvenliklerin durumu ne olacak, kadro verilecek mi yoksa işten çıkarılacaklar mı gibi kafalarda bir sürü soru işareti oluştu.

ÖZEL GÜVENLİK KAMUDA KALDIRILACAK MI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Slovenya-Slovakya-Romanya ziyareti sırasında özel güvenliklerle ilgili:

“Özel güvenlik teşkilatlarının gözden geçirilmesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti, emniyet teşkilatıyla buralarda adalet saraylarına yönelik bir koruma teşkilatını kendisi kurmalıdır. Özelgüvenlik kaldırılmalıdır. Çünkü, özel güvenlik teşkilatlarının birçok yerde hangi amaçla kimler tarafından, nasıl kuruldukları soru işaretidir”

şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Bu açıklamların ardından kamuda çalışan binlerce özel güvenlik görevlisi işlerini kaybedekleri korkusu içine düştüler.Fakat Erdoğan daha sonra İran ziyareti sırasında özel güvenlikleri sevindirecek açıklamalarda bulundu.

ÖZEL GÜVENLİKLERE DEVLETTE KADRO MU GELİYOR

ÖZEL GÜVENLİKLER MEMUR MU OLACAK KADRO VERİLECEK Mİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İçişleri Bakanlığı tarafından bir çalışma yapılacağını, özel güvenliklerden kadroya alınma konusunda durumu uygun olan kişilerin kamuda kadroya alınması ile ilgili çalışma yapacaklarının sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Burada çalışanlardan emekli olanlar var. Ancak gençlerle ilgili bir çalışma yapılabilir. Emniyet teşkilatı ihtiyaçlar doğrultusunda personel alıyor. Özel güvenlikçilerden de kapasitesi olanları teşkilata rahatlıkla dahil edebilir. Devletin güvenlikçisi bu işin eğitimini alarak olayın içinde yer alıyor.  Oysa özel güvenlikçiler adeta memur gibi, sabah gelip akşam evine gidiyor. Eğitim konusunda yetersizlik var”

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. KAMULAŞTIRMA FAKİRŞELTİRME,PARAZİTLEŞME,KÖLELEŞTİRME,KOLAYCILIK,TATİLCİLİK, ÖĞRETMEN 365 GÜN 6 SAATTE BİR YILDA 95 GÜN ÇALIŞIYOR,4 ay tatil,15 gün tatil,hafta sonlaır tatil,TATİL,BAYRAMLAR TATİL,TÖREN PUROVALARI TATİL,TATİL,TATİL,TATİL,….
    ÖZELLEŞTİRME KALİTELEŞTİMEDİR çok yanlış bir uygulama zaten kişi mezun olduğu üniversiteden sonra tekrar sınavlardan geçiriliyor ve sınavlardan sınava memurlulk ne kadar kolay meslek SALLA BAŞI AL MAAŞI VE AYLIĞI BELEŞ,PARAZİT,KOLAY TATİLLERİ ÇOK RAHAT OLMASINDAN KAYMNAKLAŞIYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu