Öğrencilerin Dikkatine! Kiralık Ev Fiyatlarında Son Durum!

Öğrencilerin Dikkatine! Kiralık Ev Fiyatlarında Son Durum! Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sonuçları açıklamasından sonra herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrencileri kiralık ev telaşı sardı. Öğrenciler gözlerini kiralık ev ilanlarından alamıyor. Öğrenci olduğundan kısıtlı bütçe ile nereden ev ne kadara kiralanır araştırması içerisinde bulunuyor. Peki ev fiyatları nerede ne kadardan başlıyor. Hepsi ve daha fazlasını sizler için araştırdık.

KYK sonuçlarının açıklanmasından sonra yüzlerce öğrenci kalacak yer sorununu ortadan kaldırmış durumda. Ama en az yurtlara yerleşebilen öğrenciler kadar da açıkta kalan öğrenci bulunuyor. Öğrenci ailelerinin kısıtlı bütçeleri ile nereden nasıl ev bulabilirler detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ailelerin bütçesini de yakından ilgilendiren öğrenci evlerinde ise en çok tercih edilen 1+1 konutların fiyatları ise bulundukları ilçelere göre değişiklik gösteriyor. Öğrencilerin iki kişi kalmayı tercih ettikleri 1+1 kiralık evlerin fiyatları İstanbul’un öğrenci semtleri olan Avcılar, Kadıköy, Beşiktaş, Şişli ve Üsküdar’da değişiklik gösteriyor.

Avcılar’da Ev Kira Ücretleri 700TL

Avcılar’da Ev Kira Ücretleri 700TL, İstanbul Üniversitesinin kampüsünün bulunduğu Avcılar’da 1 + 1 ev kira fiyatları 700TL’den başlıyor. Yine Marmara Üniversitesi’nin kampüsünün bulunduğu Kadıköy’de ise 1+1 evlerin kiraları ise 1.150TL’den başlıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi gibi kampüslerın yer aldığı Beşiktaş ise 1+1 evlerin en pahalı olduğu ilçe. Burada kiralar 1.700TL’den başlarken, Beşiktaş’ta ucuz bir öğrenci evi bulmak çok güç. Kiralar ortalama 2.500TL civarında seyreden ilçede, evlerin lüks olması durumuna göre kiralar 5 bin TL’ye kadar yükselebiliyor.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi gibi pek çok büyük devlet ve vakıf üniversitesinin bulunduğu Ankara’da ise öğrencilerin ağırlıkla tercih ettiği ilçelerden Çankaya’da 1.100TL’den başlayan 1+1 konutların kiraları 2.250TL ortalaması ile seyrediyor, ilçede lüks rezidanslarda kiralar 4.000TL’yi de aşıyor. Altındağ’da ise 500TL’ye 1+1 kiralık ev bulmak mümkün. Anadolu Üniversitesi ile bir öğrenci kenti olan Eskişehir’de ise 1+1 evler için çok sayıda seçenek yer alırken kiralar 500TL’den başlıyor.

Alternatif Evler Hangileri

Alternatif Evler Hangileri, Öğrenci evlerinin alternatifi olan apart yurtlar ise okula yakınlıkları ve sundukları hizmetlere göre çeşitli şekilde ücretlendiriliyor. Öğrencilere 2 kişi ve 4 kişilik oda alternatifi sunulan apart evlerde, internet, temizlik, çamaşır gibi hizmetler de sunuluyor. Ayrıca apart evlerin güvenlikleri de bulunuyor. Bu evler semtleri ve lüks olma durumlarına göre öğrenci başına 1.500 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu