Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayınlandı. Resmi Gazete’de ilanın duyurulmasının ardından vatandaşlar OGM 2020 personel alımı ilanına nasıl başvuruda bulunacaklarını merak ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde yer alan “İşe Alım” sayfası aracılığıyla başvuru ekranı açıldı. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü personel alımı ilanında açıklanan başvuru şartlarını taşıyan adayların 45 farklı şehirde istihdam edilecekleri belirtildi. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları, alım yapılan kadrolar, başvuru ekranı ile detayları haberimizde yer alıyor. Resmi Gazete’de Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı.  Yayımlanan duyuruda en az lise mezunları arasından 122 kamu personeli alımı yapılacağı ve istihdam edilen yeni memurlarında 45 farklı şehirde görevlendirileceği bildirildi. Birbirinden farklı kadrolarda en az lise mezunları arasından yapılan OGM 2020 kamu personeli alımı ilanına başvurular bugün itibarıyla resmen başladı. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yapılacak olan Orman Genel Müdürlüğü personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için online platformdan başvuru ekranı resmen açıldı.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Kadro Bilgileri

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek personel alımı ilanında 45 farklı ilde görevlendirilecek personelin hangi mesleklerde olduğu ve bu kadrolara ayrılan kontenjan sayısı şu şekilde sıralandı:
  • 15 Mühendis
  • 27 Avukat
  • 80 Şoför

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

  • 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
  • 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Özel Şartları

  • 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3 VE KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak
  • Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak
  • Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; - C sınıfı ehliyete sahip olmak, - Cinsiyeti Erkek olmak
  • Avukat pozisyonuna başvuranlar için; -Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak
İlanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyeceği ve herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edileceği açıklandı.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda 122 personel alımı başvurularının bugün itibarı ile başladığı ve müracaat işlemleri sürecinin 12 Haziran 2020 tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaat işlemlerini http://isealim.ogm.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı bilgileri ile giriş yaparak tamamlaması gerektiği açıklandı.
Editör: TE Bilisim