NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

15.03.2015
396
A+
A-
NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALACAĞINIZI HESAPLAYIN?

Sigortalı olarak çalışmakta olan kişiler ne zaman emekli olacağınızı hesaplıyorsunuz? Peki emekli maaşınız ne kadar olacak? emekli olduğunuzda ne kadar emekli maaşı/aylığı alacaksınız? Buu soruların cevabının karşılandığı emekli olunca ne kadar maaş alacağınızı hesaplayacağınız programa birlikte bakalım. 

http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/  linkine tıklayarak ;

 • TC kimlik numarası
 • SSK sicil numarası( ilk olarak sigortalı olarak işe başladığınızda işvereniniz tarafından size verilen bir numaradır.)
 • Baba adı
 • Nüfus il
 • Doğum tarihinizi giriniz.
 • Son olarak ‘Sorgula’ butonuna tıklayınız.

Çıkan ikinci ekranda yapaacağınız işlem ; Eğer girmiş olduğunuz sicil numarasına işlenmemiş günleriniz varsa o günlerinizi giriniz.

Sicil Numaranıza İşlenmemiş Günler Neler Olabilir?

Sicil numarnıza işlenmemiş Bağkur günleriniz, askerlik borçlanması, doğum borçlanması, Yurtdışı Borçlnaması vb. günler olabilir. Bunlarıda hangi dönemlere aitse o dönemlere girdikten sonra          ” Hesapla “ butonuna tıkladıktan sonra  ne kadar aylık alacağınızı görebileceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 273 YORUM
 1. Bahattin dedi ki:

  Erken yaşlılık emekliliği tutmaktadır. Maaşım düşer mi düşerse ne kadar düşer.

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Sorunuzu anlayamadım.Daha açık sorar mısınız?

 2. YÜCELK dedi ki:

  Merhaba,

  04.04.1986 Sigorta girişliyim halen aktif olarak çalışmaktayım, arada 6 yıl 9 ay 20 gün bağkurlu olarak çalıştım. Çalışma süresince tarih bakımından çakışma olmadı.

  Bugün itibari ile yalnızca SGK günlerimi dikkate alındığında yaklaşık 1.591 TL emekli maaşı hesaplanırken Bağkur günlerimin hesaba katılması maaş miktarı nasıl ne olur?

  4a çalışma günü 6.955 Giriş 04.04.1986 – halen aktif
  4b çalışma günü 2.450 Giriş 01.10.1998- Çıkış 21.07.2005

  Teşekkürler,

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   Maalesef emekli maaşı hesabı yapamıyoruz.
   Saygılarımızla sağlıklı günler dileriz.

 3. Ali Murat dedi ki:

  Sn.İlgili,

  4a emeklilik başvurusunu turkiye.gov.tr’den yapabilir miyim? Yoksa bağlı olduğum SGK Kurumuna mı gitmem lazım.
  Saygılarımla,
  Ali Murat

  1. SGK Editör dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   e devlet üzerinden aşağıdaki bölümleri takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

   Sosyal Güvenlik Kurumu
   Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler
   Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi
   +Yeni Başvuru

   1. Ali Murat dedi ki:

    Sayın İlgili,

    Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim, emeklilik için başvurdum. SGK’nın sayfasında varide numarası ve tarihi oluşmuştur. Bundan sonra ne yapmam lazım? İlk maaşımı PTT’den almak mı zorundayım?

    2.sorum: İşveren bana ihbar tazminatını öderse ihbar süresi kadar (benim için 8 hafta) ücretsiz çalışmak zorunda mıyım?

    Saygılarımla,

    A.Murat

    1. SGKuzmani dedi ki:

     Değerli Okurumuz;
     SSK ilk maaşları Deniz Bank’a yatıyor.İhbar ile ilgili net bir bilgim yok.Varide oluşması talebinizin kayda alındığını gösterir.Ama süreçle ilgili başvurduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’nden bilgi almanız daha sağlıklı olur.
     Saygılarımızla sağlıklı günler dileriz.

 4. Cihan dedi ki:

  Tesekkur ederim hocam giris tarihi 10.11.1995 dogum tarihi 20.12.1967 ….. 135 gunluk bi prim yatmis baska hic yok ek 5 tarim sigortasi yapmak istiyorum kac gun yatirmamiz ne kadar yatitmamiz gerekioo ayrica kac yasinda emekli olurdetaylari paylasirsaniz sevinirim simdiden yesekkur ederim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   SSK yaş haddinden emekli olabilmesi için en az 60 yaş 3600 günü tamamlaması gerekiyor.
   Aynı giriş tarihine göre SSK kapsamında normal emeklilik hakkı elde edebilmesi için ise 55 yaş 5750 gün ve 25 yıllık sigortalılık süresi şartını sağlaması lazım.
   Saygılarımızla sağlıklı günler dileriz.

 5. Gökhan dedi ki:

  01.02.1997 ssk girişim var 2009 yılından bu yana isteğe bağlı sigorta ödüyorum geriye dönük borçlanma yaparsam hangi kurumdan emekli olabilirim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   İsteğe bağlı sigortadan kastınız Bağ-Kur mu yoksa Ek/5 tarım SSK mı?

 6. ercan kartal dedi ki:

  merhaba ben 27.07.2002 tarihinde %55 (sakatlığı süreklidir) özürlü kadrosunda kamuda hizmetli olarak göreve başladım. 2008-2012 yıllarında Vergi indirimi için uğraştım bir kaç kere fakat oranım herdefasında %40 tan düşük geldi, bende vergi indiriminden vaz geçtim.Bu durumda benim emekli nezaman olmaya hak kazanırım ve emekli ikramiyesi ve maaşım ne olur.bana bu konudu bilgi almak istemiştim.
  saygılarımla

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   %55 rapor ile 16 yıl sigortalılık süresi ve 4320 prim gününü tamamladığınızda emekli olursunuz.İkramiye son brüt kazancınız ve toplam kıdem yılınızın çarpılması şeklinde hesaplanır.
   Saygılarımızla sağlıklı günler dileriz.

 7. ibrahim dedi ki:

  efendim benim sorum şu çalıştıkça emekli emekli maaşı düşüyor dedikleri kanun değiştimi teşekkür ederim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Aslında çalıştıkça değil 01.10.2008 sonrası 5510 Sayılı Kanuna göre çalışmalar için aylık bağlama oranı düşük olduğundan bu tanımlama kullanılmakta. Kanunda değişen bir şey yok.

 8. Emin Kılıçlar dedi ki:

  Benim 3500 gün sigortam var 1 yil once ameliyat oldum dokrlar calisamaz raporu verdi 2 hafta önce heyete girdim raporlarim ankaraya gitti ben malulen emekli olabirmiyim olursam ne kadar maaş alirim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Rapor sonucunu bekleyin lütfen. Ne kadar maaş alabileceğiniz konusunda bir hesap yapamıyoruz.

 9. Emin Kılıçlar dedi ki:

  Cevabiniz icin tesekkür ederim son bir sorum olacak ben malulen emekli olursam eşim benim uzerimden bakim parasi alabilirmi almasi icin oranin kac olmasi gerekiyor sartlari nelerdir

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Evde bakım aylığına hak kazanmak için başlıca şu 3 şart aranmaktadır:

   Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu
   Bakıma muhtaçlık kriterinin olması
   Gelir kriterlerinin uygun olması
   Şimdi bu şartları biraz açalım:

   1. Tam teşekküllü bir hastanenin sağlık kurulu tarafından düzenlenmiş engel oranının en az %50 olan ve “ağır engelli” bölümünde “evet” yazan rapor gerekmektedir. Ağır engelli, günlük hayatını başkasının yardımı olmadan devam edemeyeceğine sağlık kurulu tarafından karar verilen kişileri belirtir.

   Küçük çocuklar zaten başkasının yardımına muhtaç oldukları için yaşıtlarına göre gerilik ancak yaşları ilerledikçe net olarak kendini göstermektedir, erken yaşta alınan sağlık kurulu raporlarında engel oranının tespitinde zorluk yaşanabiliyor. Bu sebepten de genelde küçük çocukların raporları süresiz değil de 1 ve ya 2 senelik veriliyor ve ağır engelli ibaresi de genelde işaretlenmiyor.

   2. Bakıma muhtaç engelli, yeme, içme, tuvalet, banyo gibi her türlü ihtiyaçlarını tek başına yerine getirmekte zorlanan ya da hiç yerine getiremeyen ve hayatını devam ettirmek için sürekli başkasının yardımına ve bakımına ihtiyaç duyan kişidir.

   3.Gelir kriteri: Engellinin bulunduğu hanedeki tüm yaşayanların kişi başı geliri net asgari ücretin 2/3′ü geçmemesi gerekmektedir, bu tutar 2013 yılının 2. yarısı (temmuz-aralık) için 487,52 TL dir. Kişi başı gelirin tespiti için bakmakla yükümlü engelli olduğu hanede sürekli ikamet eden kişilerin her ne ad altında olursa olsun gelirleri toplanır ve hanede yaşayan kişi sayısına bölünür.

 10. Mustafa dedi ki:

  Hayirli gunler 2009 da is kazasi gecirdim yuzde 54.11 rapor verildi surekli is gorememezlik raporu verildi 1300 gun sigortam var suan benden 3600 gun isteniyor ben bu gunu doldurdugum taktirde emekli olmahakki kazaniyorum benim ogrenmek istedigim emekli olursam ilk aldigim maasim yani destek maasim kesilecekmi yoksa kesilecekmi 2 ci maas alacakmiyim bide sigorta girisim 2002 askere gidisim 2005 askerlik borclanmasi ni yatirabilirmiyim simdiden verdiginiz cevap lar icin tesekkur ederim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   EMekliliğe hak kazandığınızda sürekli iş göremezlik ve yaşlılık aylığından yüksek olanı tam bağlanır. Düşük olanın da yarısı bağlanır.

 11. vedat dedi ki:

  merhaba ,1969 doğumluyum ,1994 yılında ilk ssk girişim var ve şu anda 4585 gün primim mevcut ne zaman emekli olabilirim ,teşekkürler

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Giriş tarihinizi ay gün ve yıl olarak ayrıntılı yazar mısınız lütfen.

 12. nursel dedi ki:

  sayın ilgili,
  1960 doğumluyum. 1.11.1988 ilk girişle isteğe bağlı olarak 4320 gün ödemem var. 7.2001 son prim yatırma. emeklilik sürem dolmuş mudur? ve ortalama ne kadar maaş alabilirim.
  teşekkürler

 13. ümit dedi ki:

  merhaba ocak 1995 sigorta başlangıç tarihim 5780 gün prim günüm var 16 yıldır behçet hastasıyım ağrılar bazen çok zorluyor çalışmamı yüzde kaç rapor emekli olmam için yeterli olur.iyi günler teşekkürler

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   %40 ve üzeri rapor ile emekli olabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 14. Abdul Karakaşoğlu dedi ki:

  askerlikle beraber 6400 günüm oluyor emekli olsam nekadar maaş alabilirim 1 soru 2 soru 3.5 ay sigortam var bunu bağkurun üzerine geçire bilirmiyim 3 soru 1990 vergi kaydim var elimdeki evraki vergi dairesine kayit yapilmiş şöförler cemiyetine onaylanmiş evraki götürüp bağkura teslim etmedim suçum o oldu hastam vardi unuttum sonrada hep özel hastanelere gittim şuan vergi mükellefliğim 1990 dan beri devam ediyor 2000 yilinda bağkur kayidimi çikarayim dedim senin bağkura kayidin yok dediler şuan 2000 binden ihtibaren bağkurlu görünüyorum 5697 gün bağkurlu görünüyorum hiç izin kullanmadan 20 ay askerliğim var 6400 günle emekli olbilir miyim olursam nekadar maaş alabilirim sağ ayağimdan rahatsizim çalişamiyorum bağkurda geri dönük kayit çikarmi ne yapmaliyim abdul karakaşoğlu

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Değerli okurumuz,
   Emekli Maaş hesabı yapamıyoruz.
   3.5 aylık sigortanız emekli aylığınız bağlanırken bağkurla birleştirilir zaten. 2008 öncesi vergi kaydı için geçmişe dönük bağkur tescili yapılmaz. Doğum tarihiniz ne zaman? Tam olarak bağkur başlangıcı hangi tarihte?

 15. toygar metin dedi ki:

  01.09.1997 sigorta girişliyim.uzun vadeli prim yatış tarihim 01.12.2006
  19.09.2014 tarihi itibariyle yüzde 61 özür oranıyla 1800 günden malulen emekliliğe hak kazandım yalnız fiili gün sayım 1051.sgk bana 749 günü bulmamı söyledi sadece. sormak istediğim bu 749 günü isteğe bağlıdan yatırırsam 4a dan mı yoksa 4b den mi emekli sayılıcam. ve emekli aylığım 1051 gün ssk mı yoksa 749 gün isteğe bağlıdan mı esas alınacak.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Değerli okurumuz,
   Kalan prim günlerinizi isteğe bağlı bağkur ile tamamlayabilirsiniz. Emeklilik yine sskya göre hesaplanır. Emeklilik hesabında hem ssk hem bağkurda geçen hizmetlerin ortalaması alınır. Saygılarımızla

 16. Hakan boz dedi ki:

  Merhaba,2016 yılı içinde emekli olacaklar, hükümetin seçim de vadettiği ocak zammı,100tl. seyyanen,ve temmuz zammı verilecek mi.

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   100,00 TL tutarındaki seyyanen zam 2016 yılı içinde emekli olan SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşlarına yansıtılıyor.
   Saygılarımızla.

 17. oya dedi ki:

  Merhaba, 26.04.1971 doğumluyum ,01.09.1990 sigorta girişliyim ,prim günüm 8866,prim toplamım 579.072,09 tl ,sgk kayıtlarına göre Nisan.2018 yılında emekliğe hak kazanıyorum.Son 2 yılımın aylık kazancının diğer yıllara göre daha düşük olması alacağım emekli maaşını çok etkilermi.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Ortalama kazancınızı düşürür ama çok da etkilemez.

 18. yakup dedi ki:

  Sayın ilgili benim yüzde 51 raporum var toplam 4300 pirim günüm var ve 1998 sgk girişim var malülen emekli olursam nekadar maaş bağlanır teşekkürler..

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Maalesef emekli maaş hesabı yapamıyoruz.

 19. İbrahim özcan dedi ki:

  Sgk emekli maaş hesaplama sistemde yazan rakama ilave zam ve 100 tl seyyanen içinde mi yoksa ilave varmı

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Evet zamlar dahil hesaplar sistem

 20. cihan dedi ki:

  eşimin adına yazıyorum 2000 senesinin nisanında işe girdi çeşitli yerlerde çalıştı 11senelik iş hayatı var prim 3400 5 seneden beri çalışmıyor kronik hastalık yok ama kilolu olduğu için işe almıyorlar yaş 46 nasıl emekli olur primleri ödemeyede güçüm yok bana akıl verirmisiniz teşekkür ederim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Eşinizin SSK kapsamında emeklilik için en az 4500 günü tamamlaması gerekir. ayrıca 25 yıllık sigortalılık süresi ve 58 yaş.
   Ya da 7000 gün 58 yaşı tamamlaması halinde emekli olabilir.

 21. sadık dedi ki:

  iyi aksamlar hocam bagkur tescil kaydim 17.11.86 ..4961gun odemem var 2000 de ssk li oldum oradanda 4901 gunum var nezaman emekli olurum dogum tarihim 20.01.1968 .saygilar.

  1. SGKuzmani dedi ki:

   SSK kapsamında emekli olabilmeniz için 49 yaşı tamamlamanız gerekiyor. Bu durumda 20.01.2017 tarihinden itibaren emeklilik hakkı elde ediyorsunuz.

 22. sadık dedi ki:

  teşekkür ederim hocam iyi çslışmalar

 23. MURAT dedi ki:

  merhabalar hocam.

  Doğum tarihim 01.09.1967
  Emeklilik başvurum 01.09.2016

  Emeklilikle ilgili işlemlerim bu ay tamamlandı ve ilk maaşımı 18.12.2016 tarihinde alacağım söylendi. Sorularım;
  1- İlk maaşımı 18.12.2016 tarihinde birikmiş kaç günlük olarak alacağım. Maaşım 2750 TL ise toplam ilk maaşta kaç TL alabilirim?
  2- Turkiye.gov.tr den baktığımda (4A Emekli aylık bilgisi) Aylık Başlangıç Tarihi: 01.10.2016 görünüyor. Bu yanlış değil mi? 01.09.2016 olması gerekmez miydi?
  Teşekkür ederim.

  1. SGKuzmani dedi ki:

   1-Eğer 01.09.2016 tarihinde başvuru yaptıysanız aylığınız 1.10.2016 tarihi itibariyle bağlanır. Sanırım 10-11 ve 12. ayı peşin öderler.
   2-Evet dediğim gibi talep tarihini takip eden aybaşından bağlanır. 01.10.2016 tarihi doğru.

 24. aydın dedi ki:

  öncelikle .kolay gelsin.sorum .ben 04.11.2016 da emeklilik baş vur ‘yuşu yaptım.ssk .ve bağkur .bolrclamami yaptım .ödedim ve suan maaşı bekliyorum .maaşım kac tl olacak ven hangi aydan itbaren maaş alacam

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Maaşınız 01.12.2016 tarihinden itibaren bağlanır. Ne kadar maaş alabileceğiniz konusunda bir hesap yapamıyoruz.

 25. gizli dedi ki:

  18 11 2016 tarihinde dilekcemi verdim 01 12 2016 tarihinde maaşim başlarmış ilk maaşi nezaman alırım

 26. erol dedi ki:

  Merhaba ben1800 gunden malulen emekli olmak için mayis ayında kâğıtları SSK ya verdik ama red kararı geldi tekrar itiraz ettik %80 raporum olduğu icin sonuclar olumlu geldi benim öğrenmek istediğim itirazdan önce ki aylar icerige giriyor mu yoksa olumlu sonuçtan sonra mi başlıyor emekligim

  1. SGKuzmani dedi ki:

   Sanırım ilk başvuru tarihinden geçerli olur. Ancak siz yine de net bilgi için SGK’ya müracat edin.

 27. Gökhan Özcan dedi ki:

  Ben2017sigorta girisim var 2810gun prim günüm var malulen 100de70 raporu var ne kadar maaş bağlar tsk ederim

  1. Ramazan DOLMAZ dedi ki:

   Merhaba. Ne kadar emekli maaşı bağlanabileceği konusunda bir hesap yapamıyoruz maalesef.

 28. Fatma TEKİN dedi ki:

  4/a sigortalı eşimin 2013 yılında ölümü nedeniyle dul aylığı almaktayım.Eylül 2016 yılında ölen bağkurlu babamdan yetim aylığı alabilirmiyim ?.Yaşım elli beş (Bayan)

  1. Ramazan DOLMAZ dedi ki:

   Merhaba. Her ikisinden aylık alamazsınız.

 29. sadık dedi ki:

  Hocam iyi gunler. ben sgk maas hesaplamadan baktim 2016 aralikta 2527 tl gosteriyordu 2017. Ocak ta1292 tl ye dusmus ocak 20 de emekliyin. nasipse. neden dusmus azda olsa yukselmesi gerkmiyormu bilgi berirseniz sevinirim saygilar.

  1. Merhaba. Sistemde güncelleme yapılmamış olabilir. Dikkate almayın.

 30. recep dedi ki:

  merhaba sigorta giriş tarihim 01.05.1986 prim gün sayım 6263 doğum tarihim 04.03.1968 emekli olacağım zaman ne kadar maaş alırım. teşekkürler

  1. Merhaba. Emekli maaş hesabı yapamıyoruz maalesef.

 31. kayhan öztürk dedi ki:

  1991 ssk lı olsrsk işe girdim. 1968 doğumluyum. 4400 gün ssk prim ödemem var. 2012 den beri çalışmıyorum. engelli olan anneme bakıyorum. dolayısıyla ssk primi ödeyemiyorum. normalde 2020 de emekli olmam gerekir fakat anneme baktığımdan ve devlet bakım parasını aldığımdan 5650 gün olan primi doldurmıyorum. engelli olan anneme bakmamdan dolayı emekli günüm geldiğimde eksik olan günlerimi borçlanarak ödeme hakkım varsa ödeyerek emekli olabilirmiyim.

  bu konuda bilgi verirmisiniz

  1. Merhaba. Maalesef o gün geldiğinden toplu borçlanma hakkınız yok.Şimdiden ödemeye başlasanız iyi olur

 32. Huseyin dedi ki:

  20.07.1990 ise girisim var kamu kurumunda 13.08.2015 isten ayrilmak zorunda kaldim emekli olmam icin nekadar yas beklemem lagzim 1 8 1966 dogumluyum askerlik borclan masi yapmadim yaparsam nezaman emeli olurum nekadar askerlik borclanmam lagzim kolay gelsin

 33. Ali dedi ki:

  Meraba amcam 01.01.1999 girisli bagkurdan 4040 gun bagkur hizmeti var. 20 ay askerligi var 01.04.2015 ten itibaren sskli olarak ara vermeden calisiyor 20 agustos 1963 dogumlu kendisi ne zaman emekli olur sskdan

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Emeklilik hesapmalanızı aşağıdaki seçenekleri kullanarak yapabilirsiniz.
   Bağkur Emeklilik hesaplama
   SSK emeklilik hesaplama

 34. recep dedi ki:

  20 17 ocak 1 de dilekçe verdim ocak ayının masi geçerlidir Şubat 2 7ilk masi mi alcamsaygilar

 35. recep dedi ki:

  2017 dilekçe verdim ocak 1 de Şubat in 27 maaş alcan ssk sordum ocak ayının maasi da geçerli olurmu ki hocam

 36. ergn dedi ki:

  2100 prim gün sayısı ve yüzde 63 maluliyeti olan bir 4c çalışanı emekli olursa 2017 şubat ayı itibariyle ortalama ne kadar maaş alır? derecesi beş. kademesi yedinin 3 ü. ortalamasını ya da tahmini maaş aralığını öğrenmek istiyoruz

 37. Elnura dedi ki:

  Meraba benim ek 5 siqortam qaliba iptal olmuş acaba şimdiye kadar ödediklerim boşuna gitdi primlerim yoksa sayılacakdır lütfen bilgilendirirseniz sevinirim teşekürler

  1. Merhaba. Ödediğiniz kadar hizmete işlenir boşa gitmez.

 38. Canan dedi ki:

  Merhaba.
  Yaşım 50. İlk işe başlama tarihim 1989 (16 gün). SSK lı olarak 610 iş günüm var. 21 yıldan fazla Bağkurluyum. Şirketim var. Nezaman emekli olabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

 39. Doğan dedi ki:

  Merhaba.1969 Doğumluyum.Sigortalı olarak ilk işe giriş tarihim 10.09.1986.7596 gün sigortalı olarak çalışmışlığım var.Ayrıca 11.03.1991 tarihi ile 30.06.1995 tarihleri arası aralıklı olarak vekil öğretmenlik yaptım.Bu günlerimi sgk da göremiyorum.Bunun için ne yapmam gerekiyor.Ne zaman emekli olabilirim.Teşekkürler.Kolay gelsin.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;50 yaşınızı doldurduğunuz gün emekli olabilirsiniz. Emekli sandığı hizmetleriniz için emeklilik işlemlerinizin kolay yürümesi bakımından hizmet birleştirme dilekçesi vermeniz gerekir.

 40. Yasar dedi ki:

  Merabalar iki seneden beri akciğer kanser kematerapisi alıyorum beni malulen emekli etmeye çalışıyorlar engelli kartı çıkarırsam faydası olurmu 29.12.65 doğumluyum sşk 1993 girişim var 5000 günüm var

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba; Sigortalı ilk giriş tarihinizden itibaren en az 10 yıl geçtiyse, 10 yıl içinde de en az 1800 gün prim varsa malulen emeklilik başvurusu yapabilirsiniz. Engelli kartı almış olmanız size bir fayda sağlamaz.Malûl olup olmadığınızı alacağınız rapora istinaden Kurum Sağlık Kurulu belirler.

 41. izmmitli dedi ki:

  merhaba hocam 1978 doğumluyum 10,03,99 da ilk defa sigortalı oldum ve 2006 yılına kadar normal yattı 2006 yılında özel şirkette özürlü olarak işbaşı yaptım vergi indirimi da aldım %40 raporum 2006 yılından önceki sigortam özürlü olarak kazandığım hakkın içine girer mi yoksa 2006 dan sonramı 17 yıl çalışmam gerek
  birde çalıştığım şirktte emekli olursam yeniden devam edebilirmiyim teşekkürler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;vergi indiriminden yararlanmak için belli bir tarih yoktur.Önceki sigorta süreleriniz de dahildir.Vergi indirimiyle emekli olanlar emekli olduktan sonra çalışmaya devam edebilir.

 42. Canan dedi ki:

  Merhaba. Size yazmıştım, ancak soruma cevap alamadım. Sanırım fırsat bulamadınız.
  Yaşım 50. İlk işe başlama tarihim 1989 (16 gün). SSK lı olarak 460 iş günüm var. 21 yıldan fazla Bağkurluyum. Şirketim var. Nezaman emekli olabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ssk ve bağ kur giriş çıkış tarihleriniz net olarak belirtilseniz; emeklilik hesabınızı yapabiliriz.

   1. canan dedi ki:

    Merhaba. SSK giriş – 13.10.1989, Bağkur giriş 14.11.1995 – devam ediyor.
    İlginize teşekkürler, kolay gelsin

    1. Ahmet SARI dedi ki:

     Merhaba. 51 yaşında emekli olabilirsiniz.

 43. Aykan üstün dedi ki:

  Merhaba 03 01 1988 sigorta başlangıcım 5989 günüm var01 07 1971dogumluyum primimi doldurdum yaş bekliyorum askerlik borçlanması yapsam emeklilik yaşı geri atarmı günümü doldurduğum için sigortamın devam etmesi emekli maaşını düşürürmü teşekkürler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;sanırım askerliğinizi sigortlı ilk işe girişten sonra yaptınız.Bu nedenle yapacağınız borçlanma emekliliğinizi öne çekmez.Primleriniz yüksekten yatıyorsa maaşınızı düşürmez.

 44. Ela dedi ki:

  Merhabalar… 1 Mart 2017 de doğum borçlanma dilekçemi verdim. Dilekçe sonuçlanınca emeklilik başvurusu yapacağım. Sorum şu; emeklilik başvurusu için iş yerinden çıkış almam gerekli mi? Emekli olunca da çalışmaya devam etmek istiyorum. Nasıl yapmam gerekir? Şimdiden teşekkürler…

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;talep tarihinde işten çıkışınızın olması gerekir.

 45. MELEKBER dedi ki:

  Merhaba ismim Melekber Serim ilk SSK girişim 05.11.2004 yılı şu ana kadar 3900 günüm var sskalı olarak.. nezaman ve nasıl emekli olabilirim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;en az 7000 gün veya 25 yıllık sigortalılık süresi ve 4500 günü doldurmak zorundasınız.

 46. MELEKBER dedi ki:

  Emeklilikle ilgili soru sormuştum ilave etmek isterim doum tarihim 30.03.1959

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;en az 7000 gün veya 25 yıllık sigortalılık süresi ve 4500 günü doldurmak zorundasınız.

   1. melekber dedi ki:

    Merhaba yani 7000 gün yaptımda 66/67 yaşında emelki olacam.. 25 yıl ssk ve 4500 gün de 70 yaşında olacam.. bu süreyi nasıl kısaltabiliriz.. bir ödeme falan yapsam.. ssk ödemede bir 2,5 yıl boşluk var o süreyi ödesem daha erken emekli olabilirmiyim

    1. Ahmet SARI dedi ki:

     Merhaba;25 yıl ssk ve 4500 gün de bayanlar 58 erkekler 60 yaşında emekli olabilecekler.

 47. ayse mavili dedi ki:

  Merhaba
  emeklilik maaşı hesaplama ekranına baba ismini tam olarak girdirmedigi için(en
  son harfi siliyor)bu yüzden alacağım emekli main hesaplatamiorum.bunun için başka bir uygulama varmi yada nasıl bir çözüm onerirsiniz

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;maalesef yok.

 48. Fatma dedi ki:

  Merhaba,04.02.1969 tarihinde doğmuş bir bayanım. işe giriş 15.03.1992; toplam uzun vade gün sayım 5537; işten çıkış tarihi 01.12.2016 ve 17..03.2017 tarihi itibariyla bağlanan emekli maaşı 819 TL. Şaşkınlık içindeyim. 3600 gün ile tamamlayanlar da aynı maaşı alıyor. İtiraz etmeli miyim?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba . Emekli maaşı ortama prime esas kazanç tutarı üzerinden hesaplanıyor. Biz ne kadar maaş alabileceğiniz konusunda bir hesap yapamıyoruz.Ancak itiraz edebilirsiniz.

 49. ali dedi ki:

  1977ve1978 yıllarında kamda 7 ay 15 gün sigortalı olarak çalıştım 20 ay askerlik yaptım 1983 yılında memur olarak lise mezunu olarak 21/04/1983 yılında işe başladım veaskerlik süremi borçlandım 2000 yılından bu yana ön lisans mezunu oldum şef pozisyoda çalışıyorum derecem 1/4 ek göstergem 2200 yüz tolam hizmetim 36 yıl Esas Kadrom 3 dür temmuz 2017 de emekli olsam ne kadar maaş ve ikramiye alabilirim 19 mart 2017

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;2300 TL aylık ve 89 bin TL ikramiye alabilirsiniz.

 50. fatma dedi ki:

  Merrhabalar ,1967 dogumluyum 1991 sigorta baslangicim 4183 prim gunum 11 ay 12 gunumde bahkurdan var 2 yilda cocuk borclanmasi yaparsam 6 ay gibi pirim odemem gerekiyor bunu ne sekil odersem emekli olabilirim calisamiyorum cocugum ufak istege bagli odersem kaybim olurmu tesekkurler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;son 7 yılda hangi sigorta kolunda çalışmalarınız fazla ise o kapsamda emekli olabilirsiniz.

 51. erkan dedi ki:

  merhaba kurumsal bir firmada ağır iş statüsünde calışmaktayım işe giriş tarihim 01.06. 1996 % 12 raporum var ve 5300 iş günüm var bu raporun bana faydası olurmu.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba , %12 raporun size bir faydası olmaz

 52. AHMET dedi ki:

  merhaba %67 engelli olarak(3760)günden emekli dilekçesi verdim.sonuç 1009 tl maaş balan dı sorum şu aldım maaş doğrumu hesaplanmış 2000:yılından önce 869 gün 2000 ;2008 ;arası :1770 gün 2008 den sonra 1158 gün dür.iyi günler.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba,gunlerinizin çoğunluğu 2000 yılından sonra olduğundan dolayi ayliginiz doğru görünüyor

 53. ugur yavuz dedi ki:

  yuzde 60 raporum var organ nakli pirim 4350 ne maas alırım

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;1000 TL civarı aylık alırsınız.

 54. Ali dedi ki:

  SGK nın sayfasında emekli aylığımı hesaplattım. çıkan emekli aylığı net olarak mı elimize geçecek? Yoksan bu çıkan rakamdan ne kadar kesinti yapılacak? Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba,aşağı yukarı SGK sisteminin hesapladığı aylıklar doğru çıkmaktadır

   1. Ali dedi ki:

    Tekrar merhaba Sanırım anlatamadım. Sorum doğru çıkması değil de burada söylenen rakamın elime geçip geçmeyeceği. Bu çıkan brüt mü net mi?

    1. Ahmet SARI dedi ki:

     Merhaba;emekli maaşlarında herhangi bir kesinti yapılmaz.Görünen tutarlar net tutarlardır.

 55. ruhi dedi ki:

  4685 brüt maaş 13585 gün ne kadar emekli maası alırım? şeker fabrikası işçi

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1800-2000 TL alabilirsiniz.

 56. Harun dedi ki:

  İyi günler ben tip1 diyabet hastası oldum 2012 sigorta girişim var önce ki sigortadan 300 günüm var 2014 2015 arası askerligim var 2016 yılın da uzm çvş oldum göreve başlayali da 1 yıl 1 ay oldu bana söylenen meslek de 5 yıl çalışıp 2022 de maaşlı malulen emekli olacağım peki ne kadar maaş alırım ve ne 2022 hemen maaş alabilir miyim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba. Sigortalı ilk giriş tarihinizden itibaren en az 10 yıl geçtiyse, 10 yıl içinde de en az 1800 gün prim varsa malulen emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.Emekli maaşı ortama prime esas kazanç tutarı üzerinden hesaplanıyor. Biz ne kadar maaş alabileceğiniz konusunda bir hesap yapamıyoruz.

 57. müge dedi ki:

  merhabalar organ nakli sebebi ile %75 engellililk durumum var 2001 sigorta giriş tarihim ve 3215 günüm var .8565 brüt maaşım ile malulen emekli olursam yaklaşık ne kadar maaş alırım .yada malulen emekli mi yoksa engelli emeklisi mi olmalıyım bana bu konuda fikir verebilir misiniz lütfen

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;vergi indirimi ile emekli olmak biraz daha avantajlıdır.Emekli maaşı ortalama prime esas kazanç tutarı üzerinden hesaplanıyor.

 58. Müge dedi ki:

  Ahmet bey bunu hesaplayabilecek birileri varmıdır? SGK ya gittim söylemediler ali tezel in ofisini aradım ali beyin dışında yardımcısıyla görüşmek bile 450 tl.alo 170 aradım hala cevap alamadım.ben de ona göre hareket etmek istiyorum sizin yönlendireceğiniz birleri bulunur mu acaba?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;maaşınızı öğrenmek için lütfen https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

 59. Selin dedi ki:

  Merhaba sayin Sari benim sorum : SGK ya 3201 sayili Kanuna göre yurtdisi borclanmasi yaptim .Almanyada daha uzun süre calisacagim icin Türkiyeden emekli olmayi düsünmüyorum.Hükümetler den Kasitli yanlis yönlendirildik.Yatirdigim borclanmayi nasil ve hangi Kurdan geri talep edebilirim.O zamanki kurdan Euro 27000,00. yatirdim .Tesekkür ederim.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;yatırdığınız TL üzerinden borçlanmanızı geri alabilirsiniz.Kur üzerinden geri ödeme yapılmaz.

 60. Güven PEKİYİ dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey,

  2000 yılı öncesi 3682 gün, 2000-2008/10 arasında 3150 gün, 2008/10 sonrasında 3030 gün,
  toplamda 9862 gün primim var, kazanç 590,880.25 görünüyor, mayısta emekli olabiliyorum.
  Ne kadar emekli aylığı alabileceğimi göremiyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ?

  1988 yılı 8 ay askerliğimi borçlanıp prim gün sayısını artırmam emekli aylığımı etkiler mi ?

  Teşekkürler, saygılar.

  Güven PEKİYİ

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;gününüz fazla o yüzden askerlik borçlanması yapmanız maaşınızı etkilemez;ortalama 1300 TL aylık alabilirsiniz.

 61. gungor kutlu dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey

  Turkiyede ssk ise girisim 06/04/1988 -1991 arasi 480 gunum var askerlik borclanmasi yaptim 1985-1987 arasi 540 gun 1994 2007 arasi 4380 gun yurt disi borclanma yaptim 2016 emekli basvurum ne kadar ayligim olur
  iyi isler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1100 TL aylığınız olur.

 62. Sulhi sulec dedi ki:

  Merhaba 42 yaşındayım. 15.08.93 yılında sgk 4a girişim var. 2710 gün sgk Asgari ücretten 4a ya göre prim ödemem var.2006 yılın da bagkura geçtim. Son 2 yıldır bağkura aylık 1552 TL prim ödüyorum. 1552 TL prim ödemeye devam ettiğimde bagkur dan emekli olduğum da yaklaşık kaç TL emekli maaşı alırım. Asgari bagkur primi ödediğimde kaç TL emekli maaşı alırım. Teşekkürler.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;asgari emekli aylıklarını öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ.

 63. Hasan Cengiz Koçalp dedi ki:

  1985 ssk giriş 2017 7. Aya kadar 5100 gün var. 1997-2004 7 yıl 3 ay 1 gün 4/b Bağkur 7. Basamaktan 11. Basamağa prim’im var maaşı ne olur Teşekkürler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1200 TL aylık alabilir.

 64. Güven PEKİYİ dedi ki:

  Merhaba Hocam,

  24.05.1966 doğumluyum, 31.03.1988 ile 30.11.1988 arasında 8 ay kısa dönem askerlik yaptım.
  10.06.1989 tarihinde SSK’lı olarak işe başladım. 2000 öncesi 3682 gün, 2000-2008/10 arası
  3150 gün, 2008/10 sonrasında 3030 gün ve toplamda 9862 gün hizmet dökümüm bulunuyor.
  En son 4.000 TL ücretle işten ayrıldım, 24.05.2017 tarihinde emeklilik yaşımın dolması için
  bekliyorum. Yaklaşık ne kadar emekli maaşı alabilirim ? 8 Ay askerlik borçlanması yapsam
  emekli maaşımın artmasına faydası olur mu ? Asgari ne kadar borçlanma yapmam gerekir ?

  Teşekkürler, saygılar.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;borçlanma yapmanız maaşınızı değiştirmez;ortalama 1400-1600 TL arası maaş alabilirsiniz.

 65. güngör dedi ki:

  1990 girişim var şu an 6638 günüm var nekadar maaş bağlanır.tşk.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba . Emekli maaşı ortama prime esas kazanç tutarı üzerinden hesaplanıyor. Biz ne kadar maaş alabileceğiniz konusunda bir hesap yapamıyoruz.

 66. MURAT dedi ki:

  MERHABA 2006 İŞE GİRİŞİM VAR 3000 PRİM GÜNÜM VAR %63 RAPORUM VAR NEKADAR MAAŞ ALABİLİRİM

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba . Emekli maaşı ortama prime esas kazanç tutarı üzerinden hesaplanıyor. Biz ne kadar maaş alabileceğiniz konusunda bir hesap yapamıyoruz.

 67. Baskın Beyenal dedi ki:

  Merhaba. SSK’lı olarak çalıştığım bir işyerinden 11/2008’de çıkıp başka bir işe 02/2009’da girmiştim. O arada bir şirketin yönetim kurulu üyesi olduğum için Bağkur girişimi yapmışlar. Şimdi de benim 02/2009’da girdiğim firmadaki SSK günlerimi iptal ediyorlar. Bu doğru bir uygulama mı? O dönem bağkur ödesem emekli maaşı artar mı?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;bağkur önce başladıysa o dönemki uygulamada SSK iptal edilir.Maaşınızda değişiklik olmaz.

 68. barışcan duran dedi ki:

  Ahmet bey merhaba ( bende ssk gov tr açmıyor ) 2000 öncesinden 3256 günüm var_2000 ve 2008 arası 2695 günüm mevcut toplamda=5951 günüm oluyor 2018 de emekli olucam acaba nekadar maaş bağlanır ( 1989 askerliğim 550 gün satın alsam faydası olurmu ) cevaplarsanız memnun olurum tşkler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1200 TL aylık alabilirsiniz.

 69. Özkan dedi ki:

  2000 yılı öncesi çalışma hayati yok. Askerlik yatirilmadi.
  2000/2008 yılı arası ( 2008 dahil )genel toplam prim gün sayisi: 2476
  2008/2010 ( 2008+2009+2010 dahil ) 1003 gün
  2000/2017 Toplam pirim gun sayisi: 4830

  Malulen emekliliğe başvursam ve %40 oranla rapor alsam ne kadar maaş alırım?

  Not: hastalıkları belirtmek istemiyorum

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;maaşınız ortalama 800-1000 TL arası olacaktır.

 70. Ercan aktağ dedi ki:

  Merhabalar. Yardımcı olursanız sevinirim.yüksek maaş almama rağmen iş veren asgari ücret göstermiş. Şu an emekliyim. SGK ya dava açtım. İş veren faal değil. Mahkeme sadece 2003 ün 12. Ayı ile 2008 in 10. Ayı arası asgari ücret in 4-5 katı olduğuna karar verdi. 2008 in 10. Ayından sonrası SGK ödemem yok. Şu an 1400 TL emekli maaşı alıyorum. Mahkemenin bu kararından sonra emekli maaşım ne kadar olur.o yılların dışındaki zamanları yani öncesini asgari ücretle çalışmış diye onayladı mahkeme. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ara dönemin maaş hesabını yapabilmemiz mümkün değil;kusura bakmayın lütfen.

 71. mustafa dedi ki:

  meraba ahmet bey 4775 gun vergi indirim rapor 88 yatan pirim 300000 maas ne olur

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;çalışmalarınız hangi yıllara ait acaba ?

 72. mete dedi ki:

  Bugün emekli olsam ve sgk maaş hesaplama yoluyla internetten hesaplanan maaş kadar mı emekli maaşı alırım yoksa buna ilaveler olur mu bu hesaplama ne kadar doğru. İlave oluyorsa toplamda maaşın yüzde kaçı kadar bir ilave oluyor… Saygılarımla

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;emekli maaşlarına gelen zam oranında bir ilave olacaktır.

 73. Sinan dedi ki:

  Merhaba 2000 yılında ssk girişi var 5050 günüm var 6 aydır böbrek hastasıyım yüzde 60 üstünde raporum var malulenmi olsam engellimi Birde malulen ne kadar maaş alırım iyi çalışmalar..

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;vergi indirimiz var ise vergi indiriminden emekli olmanızı tavsiye ediyoruz.

 74. Müjdat dedi ki:

  Ahmet Sarı bey,
  SGK emeklisiyim…1.11.1976 tarihinde işe başladım , 1.11.1997 tarihine kadar çalıştım… 6347 gün prim ödemem var. bunun büyük çoğunluğu tavandan ödendi… 2001 yılında askerliğimide 600 gün olarak ödedim… toplam da 6947 gün oldu…
  2001 yılı kasım ayında bana 196.tl maaş bağlandı.. Bugün itibariyle 1.436 tl maaş alıyorum… acaba bana bir yanlışlık mı yapıldı, mukayese yapabileceğim kimse olmadığı için size sorayım dedim…cevabınız için şimdiden teşekkürler ederim…

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;maaşınız ortalama olarak doğru görünüyor;ancak SGK’dan yeniden hesaplanmasını talep edebilirsiniz.

 75. Muhammet dedi ki:

  Kolay gelsin %89 raporum var ve 2111 gunum var ilk girisim 2007 ne kadar aylik baglanir. Saygilar kolay gelsin

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 700-900 TL aylık alabilirsiniz.

 76. Nurten dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey,

  SSK dan yurtdisi emeklilige hak kazandim. Dougm tarihim. 01.04.1973, Toplam is günüm 5255
  2000 öncesi Gün 2702, 2000 – 2008/10 arası Gün 2553

  SSK bana 1200 TL Emekli maas bagladi. Bu miktar bana az geldi. Tandiklarim 1400 TL maas aldigini söylüyor. Aldigim maas dogrumu, yoksa itiraz etelimiyim.

  Bilgileriniz icin simdiden tesekküler. Sagilarimla..

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;maaşınız ortalama olarak doğru görünüyor.Yine de bir dilekçe ile itiraz edebilirsiniz.

 77. Yunus leblebici dedi ki:

  Benim 4a sigorta girişim 2000 yılı 2014 yılına kadar toplamda 474 gün pirimim var 2014 temmuz ayından beride ek5 tarım sigortası ödüyorum şuanda 1534 günüm var yaşım 36 astım ve ülser atif kolit hastasıyım sizden ricam ben nezaman emekli olabilirim kaç günü doldurmam gerekiyor kimi 3600 kimide 4500 gün diyor bu hastalıklardan malülen emekli olabilir miyim sizden ricam bana da yardımcı olursanız sevinirim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba. Sigortalı ilk giriş tarihinizden itibaren en az 10 yıl geçtiyse, 10 yıl içinde de en az 1800 gün prim varsa malulen emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.

 78. Melek dedi ki:

  Meraba benim babam sağ elinden özürlü 1976 sgk girişli 1800 gününü doldurdu emeklilik için dilekçe verdik olumsuz geldi ne yapmalıyız nerelere gitmeliyiz bilgi verirseniz sevinirim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;Yüksek Sağlık Kuruluna itirazda bulunabilirsiniz.

 79. Melek dedi ki:

  Merhabalar;
  10/08/1976 doğumluyum.
  ilk işe girişim 01/08/1994.
  4a toplam uzun vade gün sayım 5802. halen sigortalı olarak çalışmaktayım.
  1) SGK hizmet dökümümde 1998 yılında başka bir isime ait 17 gün mevcut.
  2) 2000/02’den önce herhangi bir hizmet kaydım görünmüyor.
  3) Bu haliyle emekli maaşımı sorguladığımda 916,34 TL. maaş hesaplıyor. 06/2017 brüt ücretim 4.250,98 TL. Emekli maaşı ile ilgili hesaplama doğru mudur???
  4) Emekli olabilmem için yaşımı bekleyeceğim (10-15 yıl arası). Bu süre içinde sigortalı çalışmam emekli maaşımı olumlu veya olumsuz yönde etkileyecek mi? Ne önerirsiniz?

  Şimdiden teşekkürler.

  İyi çalışmalar.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;maaş hesabınız doğru görünüyor,eğer sigortanız asgariden ödenecekse maaşınızı düşürür.

 80. mustafa korucu dedi ki:

  yeni sgk yasa tasarimina göre asgari ücretten calisan bir yatandas ilerde emekli oldugunda kac para emekli maasi alacak televizyomda bir röpörtajda duymustum 350 tl dogrumu

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;özellikle 2000 ve 2008 den sonra ilk defa sigortalı olanların maaşları eski emeklilere oranla düşük.Ancak taban aylık uygulaması var 350 TL ye kadar düşmesi mümkün değildir.

 81. Ayhan dedi ki:

  Merhaba
  1993 sigorta girişi m var
  7154 toplam günüm var
  2277 emekli maaş bağlanması görünüyor
  Uyku annesi ve şeker hastalığı var
  Malulen emekli olursam ne kadar maaş alırım

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;malulen emekli olunca da hesaplattığınız tutarı alırsınız,maaş değişmez.

 82. mustafa dedi ki:

  merhaba ben 04 03 1952 dogumluyum halen hollan dada calismaktayim hollandaya gelmeden once turkiyede 1984 yilindan itibaren 8 sene 8 ay 8 gun bagkurdan odenmis sigortalligim var 2014 yilinda 1,5 hafta turkiye de ssk olarak calistim yurt disindan nasil emekli olurum ne kadar oderim ne kadar aylik alirim cevaplarsaniz memnun olurum ssk geciste mahkemelik bir durum soz konusumudur simdiden tesekkur ederim iyi calismalar dilerim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;5525 gün prim ödeyerek SSK’dan emekli olabilirsiniz.

 83. Müstekin çağlayan dedi ki:

  Mrb 2004 giriş 3352 gün %92 raporum var malulen emekli olsam ne kadar maaş alırım suan maaşım 2776 net

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 800-1100 TL arası maaş alabilirsiniz.

 84. BİRGÜL dedi ki:

  Merhabalar Ahmet bey,

  25.07.1989 SGK giriş ve toplam 7172 gün ssk primim mevcut…%46 1 YIL süreli vergi indirimine hak kazandım..Malulen engelli emeklilik için başvuru yaptığımda ne kadar net aylık emekli maaşı alabilirim??( sgk primlerim hep asgari ücret üzerinden gösterilmiştir.) Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba; ortalama 1000-1200 TL maaş alabilirsiniz.

 85. ADİL ÇÖVER dedi ki:

  14/12/1995 ssk girisim var 3614ssk 218 un bagkurum var,%44 engelli veri indirimim var 3920 gunle emekli olucam emekli olunca ne kadar maas alirim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;1100-1400 TL aylık alabilirsiniz.

 86. Şükrü dedi ki:

  Slm Ahmet bey ben ım işe giriş tarihim 1991 de diyabet hastasıyım insülin kulanmaktayım 5000 günüm var malülen emekli olursam ne kadar maaş alır ım

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1000-1200 TL civarı aylık alabilirsiniz.

 87. arzu akay seyhan dedi ki:

  merhabalar 1998 ssk girişim var yaklaşık 3000 günüm var malülen emekli olabilirmiyim. hastalıklarım var günüm yeter mi ?
  şimdiden teşekkürler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba. Sigortalı ilk giriş tarihinizden itibaren en az 10 yıl geçtiyse, 10 yıl içinde de en az 1800 gün prim varsa malulen emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.

 88. Faruk dedi ki:

  Merhabalar vergi muafiyetinden emeklilik ssk ya verdim sakatliktan yaslilik ayligi 1987 giriş 1450 gun 2000 önce 2000 .2008 arasi1650gun.2008den sonra 2100gun asgari ucretin 40 üstünde ne kadar emekli maas alabilirim bilginize arz ederim saygilar

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1100-1300 TL arası aylık alabilirsiniz.

 89. Kaan dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey,

  01/09/2005 ilk işe girişim toplam gün sayım 3825 Toplam odenen pirim 184.537,61TL %50 oranında Engelli raporum var bu şekilde emekli olabilirmiyim olursam nekadar aylık alırım?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;6/8/2003 tarihinden sonra ilk defa sigortalı olanlardan sakatlık derecesi;
   Birinci derecede sakatlığı (% 80 – % 100 arasında) olanlara en az 15 yıl sigortalılık süresi ve en az 3600 gün,
   İkinci derecede sakatlığı (% 60 – % 79 arasında) olanlara en az 18 yıl sigortalılık süresi ve en az 4000 gün,
   Üçüncü derecede sakatlığı (% 40 – % 59 arasında) olanlara en az 20 yıl sigortalılık süresi ve en az 4400 gün,
   şartlarıyla yaşlılık aylığı bağlanacaktır.

 90. Murat dedi ki:

  Merhaba benim yüzde 41 raporum vardı vergi indirimimde yüzde 41 olarak kabul edildi yanlız ben simdi malulen emeklilik için basvuru yaptım toplam yatan prim gün sayısı 2900 şimdi emekli olursam ne kadar maaş alırım vereceginiz bilgi icin simdiden tesekkür ederim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;çalışmalarınız hangi yıllara ait ?

 91. ali cankılıç dedi ki:

  sitede bir sorun mu var acaba sorgula dedikten sonra hizmet dökümünüz sistemden alınamamıştır yazıyor

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   MerhabA;anlık bir hata olabilir. Daha sonra tekrar deneyin lütfen.

 92. Zekeriya İmamoğlu dedi ki:

  İlk giriş 26.11.1991 toplam prim 9624 özel sektör.Ne kadar aylık alırım?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;çalışmalarınız hangi yıllara ait ?

 93. nevzat dedi ki:

  AdNEVZATSoyadKARAPINARDoğum Tarihi15.05.1968Sicil No3501016246021Aylık Başlangıç Tarihi01.08.2017Durum Kodu2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı 67.002000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 51.002008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 37.22İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.002000 öncesi Gün34572000 – 2008/10 arası Gün 18142008/10 sonrası Gün 1428Toplam Gün6699Göstergesi9475Hisse Oranı1/1Sigortalının En Son Çalıştığı SektörÖzelAylık Tutarı1,471.32Birikmiş Aylık Tutarı3,776.39TLEk Ödeme Tutarı209.89Kesinti Tutarı0.00BankaZİRAAT BANKASIBanka ŞubeÇİĞLİ
  Bu sayfada gösterilen bilgiler 17 Ekim 2017 20:02 itibarıyla üretilmiştir. maas hesabım dogrumu devamlı maasım asgari ucretın en az 2 katı odenmıstır

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;aylığınız doğru görünüyor.

 94. seref dedi ki:

  selam 1981 basi sigorta baslangicim var 1280gun turkiye primim var isvicrede yasiyorum isvicrde calistigim gunler Kadar borclanmam istendi yaklasik 164 000 tl para yatirdim 10900 gun prim gozukuyor ne Kadar mass alabilirim,Ayrica masimi yukseltemek icin baska bir yontem varmi alacagim maaSa gore hareket edecegim simdiden teskurler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;tam olarak alacağınız maaşı hesap etmek mümkün değil;ortalama 1300 TL maaş alabilirsiniz tahmini.

 95. dincer dedi ki:

  100/82 raporum 4200 gunden emekli olsam ne kadar aylık alırımm

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1100-1400 TL alabilirsiniz.

 96. sevginar dedi ki:

  Merhaba 1992 sigorta girişim var ve şu an 4751 günüm var..2020 yılında günlerim doluyor…fakat çalıştığım yer SSK primlerimi en düşükten ödüyor.2028 yılında yaşımı da doldurduğumda bugünün ücretiyle ortalama ne kadar emekli maaşı alabilirim ? 900-1000 civarlarında duyumlar aldım. Bu ücretin belirlenmesi için günlerin dolmasına son 2 yılda ödenen prim miktarına baktığı doğrumu dur.? (doğruysa 2 yıl 4 ayım kaldı) Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler..İyi çalışmalar..

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;son yıla değil tüm yıllara bakılır.Maaşlar yaklaşık olarak dediğiniz civarda olacaktır.

 97. ilhami ünal dedi ki:

  ahmet bey slm eşim 2000-2017 sigortalı aynı işyerinde çalışmakta prim 5800 gü 2 yıllık malune mekli ocak tahmini ne kadat maaş alır 2700 den yatan prim teşekkürler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ortalama 1100 TL aylık alabilir.

 98. Umut dedi ki:

  Merhaba benim babam 27 yıldır sigortalı asgari ücretli çalışıyordu hastalığından dolayı malul emekliligini istedik geçen sene vefat ettiği için maşı annemin üzerine geçti ama maaşı 820 ile 880 tl arası yatiyo bu maaş dogru mu

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;evet hemen hemen o civar bağlanıyor aylıklar.

 99. Baha dedi ki:

  Merhabalar,

  Sigorta ilk primi yatış tarihi 31.05.1991

  Sonradan 5751 (15 yıl 11 ay 21 gün) Bağkur

  Şimdi 817 gün ssk var vede aktifim prim yatmaktadır

  Bağkura devam etseydim 60 yaşını bekleyecetim

  Sigortadan emekli olmak için son 3.5 yıl prim yatması gerekiyormuş

  Ben 817 gündür ssk lıyım yaş 51 vede 53 yaşında emekli olacağım diye düşünüyorum

  Torba yasa kabul edilirse en düşün emekli aylığı 1.500 deniyor

  Ne kadar emekli maaşı alırım ?

  Teşekkürler.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;şu an için herhangi bir torba yasa çalışması yok,ortlama 1200 TL aylık alabilirsiniz.

 100. Ayşe dedi ki:

  Merhaba 1 aralık 1998 SSK girişim var.6000 gün prim ödedim.30-10-1959 doğumlu bayanım.yaştan emekli olursam aldığım aylıkla günden olunca alacağım aylık arasında fark olur mu?TEŞEKKÜRLER

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;gününüz fazla olacağı için alacağınız aylıkta ona göre değişecektir.Gün maaşı etkileyen bir faktördür.