MSB Şubat Ayı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan kamu personel alımına göre bakanlık bünyesinde belirlenen kadroya personel alımı yapılacak. MSB bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Resmi Gazete’de yayımlanan MSB sözleşmeli personel alımı ilanına başvurup başvurusu kabul edilen adayların arşiv uzamanı kadrosunda sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtildi. Başvuruların internet üzerinden yapılacağı duyuruldu. MSB sözleşmeli personel alımı ilanına son başvuru tarihi 28 Şubat 2020 olarak belirlendi. MSB arşiv uzmanı alımı hakkında merak edilen tüm detayları ve adaylarda aranan başvuru şartlarını haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Resmi Gazete üzerinden kamuoyuna duyurulan sözleşmeli kamu personeli alımı ilanına göre Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesinde istihdam edilmek üzere arşiv uzmanı alımı yapılacağı açıklandı. Alınacak personel hakkında başvuru detayları ve adaylarda aranan başvuru şartları da ilanda yer aldı. Bakanlık bünyesinde üniversitelerin “Bilgi ve Belge Yönetimi” bölümü mezunları arasından alınacak arşiv uzmanı personelinde aranan şartlar ve detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı.

MSB Arşiv Uzmanı Personel Alımı Detayları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından duyurulan arşiv uzmanı alımında adayların başvuru kılavuzunda belirtilen faaliyet takvimine uygun olmaları gerektiği belirtildi. Arşiv Uzmanı unvanında sözleşmeli personel kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” konulu karar çerçevesinde 9 sözleşmeli personel alımı yapılacağı aktarıldı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 28 Şubat 2020 tarihine kadar ilgili başvuru merkezine başvurularını tamamlamaları gerektiği açıklandı.

MSB arşiv uzmanı ilanına başvuruda bulunmak isteyenlerin personeltemin.msb.gov.tr internet adresi üzerinden 28 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi. Online platform dışında yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ve bu tür dilekçelere cevap verilmeyeceği kaydedildi. Ayrıca yurt dışındaki eğitim kurumlarında öğrenimini tamamlayan adaylar için YÖK tarafından verilen onaylı denklik belgelerini başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerektiği belirtildi. Gerçeğe aykırı belge veren ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağı açıklandı.

MSB Arşiv Uzmanı İlanı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımak
  • Nitelik tablosundaki kadro unvanı için gerekli öğrenim durumuna sahip olmak
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışırken sözleşmesi feshedilen adayların, bundan önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonu ile aynı pozisyona başvurmaları halinde, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) gerekli puan türünde en az puandan fazla almış olmak
  • İlk defa işe alınma prosedürlerine riayet etmek
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv taramasından olumlu sonuç almak

MSB Arşiv Uzmanı Personel Seçim Aşamaları

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde arşiv uzmanı pozisyonunda sözleşmeli olarak devlet memuru olmak isteyen adaylar için kamu personel alımında izlenecek aşamalar da Resmi Gazete üzerinden ilgili vatandaşlara duyuruldu. Temin süreci başvuru aşamasının ardından;

  • Evrak kontrolü,
  • Mülakat,
  • Sağlık raporu işlemleri,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv taraması

Bunun dışında adayların başvuru işlemleri esnasında sınava gelirken yanlarında getirmeleri gereken evraklar, sağlık muayene işlemleri ve aday bilgilendirmelerinin nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı açıklamalar Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde yer alan başvuru kılavuzunda açık bir şekilde belirtilmiştir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu