MSB Memur Alımı Başvuruları 28 Şubat’ta Sona Erecek!

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda bakanlık bünyesinde çok sayıda kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. MSB bağlı olarak kamuda memur statüsünde çalışmak isteyen adayların başvurularının halen devam ettiği belirtilirken, bakanlık son başvuru tarihini 28 Şubat 2020 olarak açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Başvuruların nereye ve nasıl yapılacağı merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın sivil memur alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylı bilgileri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde ve Resmi Gazete’de bakanlık bünyesinde çok sayıda sivil memur alımı yapılacağı duyurulmuştu. 30 Ocak 2020 tarihinde başlayan MSB sivil memur alımı başvurularının 28 Şubat 2020 tarihinde sona ereceği açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı’nın bünyesinde sivil memur olarak istihdam edilecek adaylarda aranan başvuru şartları ve nitelikler de belirtildi. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların söz konusu başvuru kriterlerine uygun olması gerektiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı 2020 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlan sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzunda belirtilen faaliyet takvimine uygun olarak üniversitelerin “Bilgi ve Belge Yönetimi” mezunlarından arşiv uzmanı alımı yapılacağı açıklandı. Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında, Bakanlar Kurulu’nun “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” konulu kararı çerçevesinde işe alınacağı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde sivil memur olarak arşiv uzmanı kadrosunda çalışmak isteyen adayların personeltemin.msb.gov.tr internet adresi üzerinden 30 Ocak – 28 Şubat 2020 tarihleri arasında başvurularını tamamlayabilecekleri belirtildi. İnternet ortamı dışında dilekçe, mektup veya posta gibi yöntemlerle yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ve bu tür dilekçelere cevap verilmeyeceği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı Başvuru Şartları

Resmi Gazete’de yayınlanan Milli Savunma Bakanlığı’nın sözleşmeli sivil memur alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Ayrıca idarenin gerekli görmesi halinde personel alımı yapılacak unvanları ve kadroları değiştirebileceği belirtildi. Başvuru süresi boyunca adayların Milli Savunma Bakanlığı’nın personel alımı ilanında yapılacak güncellemeleri takip etmeleri gerektiği duyuruldu.

Öğreniminin yurt dışında tamamlayan adayların YÖK onaylı denklik belgelerine sahip olmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca bu durumda olan adayların denklik belgelerini başvuru işlemleri sırasında internet üzerinden sisteme yükleyecekleri açıklandı. Başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların haklarında yasal işlem yapılacağı duyuruldu. Bu durumda olan kişilerin atamalarının yapılmış olması halinde iptal edileceği kaydedildi.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımak
  • Nitelik tablosunda bulunan kadro unvanı için belirtilen öğrenim durumuna sahip olmak
  • Kamuda herhangi bir 4/B sözleşmeli personel olarak çalışıyorken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları pozisyonla aynı unvanlı pozisyona başvurmaları halinde son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları’ndan KPSS P3 puanında belirtilen en az puanı ve üzerinde puan almış olmak

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Nereden Yapılıyor?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde sivil memur olarak çalışmak isteyen adayların başvurularını 28 Şubat 2020 tarihine kadar tamamlamaları gerektiği duyuruldu. Adayların personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden başvuru belgelerini de sisteme yükleyerek başvurularını yapabilecekleri açıklandı. Genel ağ ortamı dışındaki dilekçe ve mektup gibi yöntemlerle yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu