MSB 2020 Jandarma Muvazzaf Sözleşmeli Subay Alımı İlanı Yayınlandı

Sözleşmeli asker ve subay alımı için merakla beklenen haber sonunda duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 2020 yılı sözleşmeli subay alımı ilanı kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na muvazzaf / sözleşmeli subay alımı yapılacağını açıkladı. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden sözleşmeli asker personel alımı duyurusunun yapılmasının ardından on binlerce vatandaş, sözleşmeli subay alımı hakkında detayları yakından takip etmek istiyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) muvazzaf subay alımı başvuru şartları ve detayları hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kurumsal internet sitesi üzerinden, uzun bir zamandır sözleşmeli asker personel alımını bekleyen vatandaşlara sevindirici haber yayınlandı. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından muvazzaf subay personel  alımı duyurusu yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde çok sayıda muvazzaf – sözleşmeli personel alımı yapılacak. İlanın yayınlanmasının ardından 2020 yılı subay alımı başvurularını merakla bekleyen vatandaşlar, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için araştırmalara başladı. İşte MSB sözleşmeli subay alımı ilanına dair merak edilen tüm soruların yanıtları…

MSB Muvazzaf – Sözleşmeli Subay Alımı İlanı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim ve öğretim görecek Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın erkek – kadın sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak amacıyla başvuruların 16 Ocak 2020 tarihinde başladığı ve son başvuru tarihi olarak belirlenen 31 Ocak 2020 tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), resmi internet sitesi üzerinde ilana dair detaylar şu ifadelerle paylaşıldı: “Sözleşmeli subay alımı ilanına başvurular internet üzerinden yapılacaktır. Temine yönelik detaylar Milli Savunma Bakanlığı (MSB) internet adresinde yer alan “2020 yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf – Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ve “2020 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf – Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiştir.” denildi.

Muvazzaf Subay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Başvurular sadece Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında geleneksel posta yoluyla veya kurumlara giderek bizzat müracaat yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  • Adayların Milli Savunma Bakanlığı (MSB) internet sitesi üzerinden yayınlanan “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.
  • Sözleşmeli subay alımı başvuru tarihi 16 Ocak 2020 günü başlayıp, 31 Ocak 2020 günün saat 16:00’da sona erecektir.
  • e-Devlet üzerinden başvuru yapabilmek için adayların; e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapması gerekmektedir.

Sözleşmeli Subay Alımı Adaylarda Aranan Temel Nitelikler

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Başvuru kılavuzunda açık bir şekilde belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak, bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışı eğitim kurumlarından mezun olmak veya 4 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak,
  • 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla 27 yaşını bitirmemiş, (1 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular) lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için nüfus kaydına göre 32 yaşını bitirmemiş 01 Ocak 1988 ve sonrası doğmulular) olmak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
  • Hamile olmamak

Başvuru Zamanı ve Şekli

Adayların e-Devlet kapısı üzerinden Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığıyla 31 Ocak 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu