Milyonlarca Emekliye Ramazan İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek? Bakandan Açıklama Geldi

Türkiye’de milyonlarca emekli vatandaşın merakla beklediği bayram ikramiyesi ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ramazan Bayramı öncesinde yaklaşık 12 milyon emekliye yapılacak ikramiye ödemelerine ilişkin yeni açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Emekli vatandaşların dört gözle bekledikleri Ramazan Bayramı ikramiyesinin ödenme tarihinde değişiklik yapıldı. Emekli vatandaşları yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleri hakkında merak edilen tüm yeni gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

Yılda 2 defa gerçekleştirilen emekliye bayram ikramiyesinde bu yılın ilk ödemesi olan Ramazan Bayramı ikramiyesi, ülkemizdeki yaklaşık 12 milyon emekli vatandaş tarafından dört gözle bekleniyor. Bayram ikramiyesi ile ilgili görüşmeler devam ederken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından emekli vatandaşları yakından ilgilendiren açıklamalar yapıldı. Tüm dünyadan sonra ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgınına karşı mücadelede alınan ekonomik tedbirler kapsamında açıklamalar yapan Bakan Selçuk, emekli vatandaşların Ramazan Bayramı ikramiyelerinin mevcut tarihinden daha erkene alındığını açıkladı.

Emekliye Ramazan Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Koronavirüs salgınına karşı ekonomik tedbirleri açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Ramazan Bayramı ikramiyesini öne aldık.” açıklamasında bulundu. Milyonlarca emekli vatandaş, bayram ikramiyesine ne zaman kavuşacağını merak eder oldu. Yaklaşık 12 milyon emekliyi yakından ilgilendiren Ramazan bayramı ikramiyesi hakkında kamuoyuna önemli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, ikramiyelerin hak sahibi emekli vatandaşlara ne zaman ödeneceğini de açıkladı. Buna göre nisan ayının ilk haftası itibarıyla emekliliklere Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği kesinleşmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde halka sesleniş konuşması düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise emeklilerin bayram ikramiyesi hakkında, “Emeklilerin bayram ikramiyesini Nisan ayı başında ödüyoruz. Yine emeklilerimizin maaş promosyon ödemelerinin de, şubelere gitmelerine gerek kalmaksızın, doğrudan hesaplarına yatırılmasını sağlıyoruz.” açıklamasında bulunmuştu. Ödeme tarihinin kesinleşmesinin ardından milyonlarca emekli vatandaş bu sefer de emekli bayram ikramiye tutarının ne kadar olduğunu merak edip araştırmaya başladı. Emekli ikramiyeleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 1000 TL mi yoksa daha fazla mı ödeneceği hakkında açıklamalar yapıldı.

2020 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Milyonlarca emekli vatandaşa 2020 yılı kapsamına iki kere bayram ikramiyesi ödenecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi hem Kurban Bayramında hem de Ramazan Bayramında ödenen emekli bayram ikramiyesinin tutarında da bir değişiklik yapılması beklenmiyor. Söylentilere göre emekli bayram ikramiyesinin geçtiğimiz yıllara göre daha az tutardan verileceğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Ancak yine de emeklilere Nisan ayı başında ödenecek Ramazan Bayramı ikramiyesinin tutarı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Eğer geçtiğimiz yıllarda emekli vatandaşların hesaplarına yatırılan tutarlarda bir değişiklik yapılmazsa emekli vatandaşlara Ramazan ve Kurban bayramları için biner TL ikramiye ödemesi yapılacak.

Emekliye Maaş Zammı Müjdesi

Emekli vatandaşların şu kritik dönemde rahat bir nefes almasını sağlayacak olan Ramazan Bayramı ikramiyesinin yanı sıra emeklileri sevindiren açıklamalar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu ulusa sesleniş konuşmasında ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede alınan ekonomik tedbirler kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’deki milyonlarca emekli vatandaşın yararlandığı bayram ikramiyelerinin daha erken tarihe alındığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca en düşük emekli maaşının da 1500 TL’ye yükseldiğini müjdeledi. Bu kapsamda en düşük SSK emeklisinin maaşı bin 200 liradan bin 500 TL’ye yükseltilmiş oldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu