Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı Yapacak!

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımı ilanı da yer aldı. Ayrıca bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden de duyurulan memur alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. MSB sivil memur alımlarında 28 Şubat 2020 tarihinin son başvuru tarihi olarak belirlendiği açıklandı. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların bu tarihe kadar başvurularını gerekli kanallar aracılığıyla tamamlamaları gerektiği açıklandı. Memur alımı başvuru şartları, başvuru yeri ve diğer detaylar hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizden takip edebilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı kamu personel alımı ilanında yeni bir alım yapılacağı açıklandı. Bakanlık bünyesinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere başvuru kılavuzunda belirtilen faaliyet tahvimine uygun olarak üniversitelerin “Bilgi ve Belge Yönetimi” mezunlarından Arşiv Uzmanı (Ankara) unvanında sözleşmeli personel kadrolarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddeleri kapsamında “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” konulu kararı çerçevesinde 9 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi.

MSB Sözleşmeli Sivil Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinin yanı sıra Resmi Gazete’de de yayımlanan kamu personel alımı ilanına göre adayların başvurularını internet üzerinden yapmaları gerektiği belirtildi. Belirtilen pozisyona özel şartları taşıyan adayların en geç 28 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını personeltemin.msb.gov.tr genel ağ adresi üzerinden yapabilecekleri açıklandı. Genel ağ yani online platform dışında yapılan tüm başvuruların kabul edilmeyeceği ve bu tür başvurularda kullanılan dilekçelere cevap verilmeyeceği açıklandı.

İdarenin gerek gördüğü takdirde alım yapılacak unvanları ve kadroları değiştirebileceği belirtildi. Başvuru süresi boyunca adayların ilanda yapılacak güncellemeleri takip etmeleri gerektiği açıklandı. Yurt dışında öğrenimini tamamlayan adayların YÖK tarafından onaylı denklik belgelerini başvuru işlemleri sırasında sisteme yükleyecekleri duyuruldu. Başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge veren adayların ya da beyanda bulunanların hakkında yasal işlem yapılacağı ve bu kişilerin atamaları gerçekleşmiş olsa bile iptal edileceği belirtildi. İlan metninde belirtilmeyen hususlar hakkında ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacağı duyuruldu.

MSB Sözleşmeli Sivil Memur Alımı Başvuru Şartları

Milli Savunma Bakanlığı’nın Ankara merkezinde sözleşmeli olarak istihdam edeceği sivil memur alımı ilanı detaylarında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. Buna göre MSB bünyesinde sivil memur olarak çalışmak isteyenlerin taşımaları gereken şartlar şu şekilde sıralandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları taşımak
  • Başvuruda bulunulan kadro unvanı için belirlenen öğrenim durumuna sahip olmak
  • Kamu kurumlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli personel olarak çalışırken sözleşmesi feshedilen adayların görev yaptıkları personel pozisyonu ile aynı unvanlı pozisyona başvurmaları halinde son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak
  • ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3 puanında belirtilen puan ve üzerinde puan almış olmak
  • İlk defa işe alınma prosedürüne göre sözleşmesini kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan tek taraflı feshedenler durumlarını belgeleyerek bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilecektir.

MSB Sözleşmeli Sivil Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Milli Savunma Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularının personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacağı açıklandı. Adayların 28 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerektiği belirtildi. İnternet ortamı dışında dilekçe ve mektup gibi yöntemlerle yapılacak ön başvuruların kabul edilmeyeceği ve bu tür dilekçelere cevap verilmeyip işlem yapılmayacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu