Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Destek

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Destek Ücretsiz, Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı son çalışma ile binlerce öğrenciye destek sağladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarına gitmekte olan öğrenciye destek sağlamak adına 1.140 soru içeren bir paket hazırlanarak dijital ortamda öğrencilerin kullanımına açımlı gerçekleştirildi. Hafta sonları ya da hafta içi olarak gerçekleştirilen destekleme ve yetiştirme kurslarına giden öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz destek sağlayacak çalışmalar başlattı. Hazırlanan Ölçme Destek paketinde 5,6 ve 7. sınıf seviyesinde olan öğrenciler için,

  • Türkçe
  • Matematik
  • Fen Bilimleri
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  • Sosyal Bilgiler
  • İngilizce

Derslerinden hazırlanan sorular bulunmaktadır. 1, 2 ve 3. üniteden her sınıf seviyelerinde 60’ar tane soru olmak üzere toplamda 180 soru bulunuyor. İngilizce dersinden ise 1, 2, 3 ve 4’cü ünitelerden her sınıf seviyesi için 60’ar adet olmak üzere toplamda 240 sorudan hazırlanmış destek paketi bulunmaktadır. Hazırlanan soru destek paketi bugün itibarı ile öğrencilerimizin kullanımına açılmış bulunmaktadır. Hazırlanan soru destek paketine Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden ulaşım sağlayabilir siniz.

Öğrencilerin Ders Gelişimleri İzlenecek

Öğrencilerin Ders Gelişimleri İzlenecek, Bakanlık eğitim ve öğretim yılının başında açılacak olan kurslarla ilgili olarak değişikliğe gitmişti. Yapılan değişiklikler neticesinde de yönergede sunulan en göze çarpan değişiklik ise 5. Sınıftan başlayarak 12. Sınıfa kadar tüm sınıflar için Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinde ki sınavlar Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel müdürlüğü tarafından ortak olarak gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu. Bu yıl Bakanlık olarak destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili olarak önemli gelişmelere adım attıklarını belirtirken, İlk olarak tüm süreçleri elektronik ortamda izleyebilmek ve veri analizi yapabilmek için Bilgi İşlem Dairesi e-Kurs modülünü geliştirerek hayata geçirmiş bulunmaktadır. Yaptığı geliştirme sayesinde sistemi kullanıma sunmuş bulunmaktayız. İkinci en önemli diğer adım olarak da düzenlenen kurslarda izleme, değerlendirme ve iyileştirmeye ağırlık vereceklerini belirterek sözlerine devam etti.

Okullarda hazırladığımız ücretsiz kursların öğrencilerimiz için, verimliliği arttırmaya yönelik olarak üçüncü adımımız ise bazı derslerden soru destek paketi hazırladıklarını belirtti. Birinci dönem için 1.140 adet sorudan oluşan destek paketini hazırlamış bulunmaktayız. Hazırlanan soruları sadece kurslara katılan öğrencilerin değil okullarda da kullanılabileceğinin açıklamasını gerçekleştirdi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu