Milli Eğitim Bakanlığı Daimi Personel Alımı Yapacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personel alımı ilanları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın da personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. İlanda ayrıca istihdam edilecek personelin hangi kadrolarda çalıştırılacağına ve bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığı güncel personel alımı ilanı hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personeli alımı Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayımlandı. 10 Nisan 2020 tarihine kadar sürecek başvuruların akabinde kamu personel alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının arandığı bildirilirken, bunun dışında özel başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Adayların sözlü sınava tabi tutularak MEB bünyesinde istihdam edileceği ifade edildi.

MEB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İlanı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan MEB personel alımı ilanında, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca; 2018 ve 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 28 – 29 – 30 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.” açıklaması yapıldı.

MEB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
 • Üniversitelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak
 • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Adayların mesleki deneyimlerinin belirlenmesinde bilişim personeli olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4. maddesinde sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet sürelerinin dikkate alınacağı açıklandı.

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler

 • Başvuru formu
 • Özgeçmiş
 • KPSS spnuç belgesi
 • Yabancı dil puanını gösteren belge
 • Diploma
 • Mesleki tecrübeye ilişkin resmi veya özel kurumlardan alınacak belge
 • En az iki programlama dili bildiğine dair belg
 • Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler.

Bu başvuru belgeleri 6 Nisan – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında MEB resmi internet sitesinde bulunan başvuru formuna eklenerek online başvuru yapılacağı duyuruldu. Elektronik ortamda yapılan başvurulardan ilgili Yönetmeliğin 8 inci maddesi uyarınca yapılacak olan sıralamaya göre sözlü sınava çağrılacak adaylara ilişkin liste 21 Nisan 2020 tarihinde açıklanacağı bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu