2020 MEB, AÖL Sınav Tarihi Ne Zaman?

MEB, AÖL Sınav Tarihi Ne Zaman? Lise eğitimine dışarıdan devam etmek zorunda kalan hem öğrenci, hem de çalışan bireylerin merakla bekledikleri 1. Dönem sınav takvimi belli olmuş durumda. Hangi nedenle olursa olsun lise eğitimini dışarıdan tamamlayarak mezun olmak isteyen adayların merakla bekledikleri sınav tarihleri açıklandı. Buna göre Açık Öğretim Lisesi sınavına adaylar 7 – 8 Aralık 2019 tarihlerinde gireceklerdir. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre, sınava girecek olan adayların sınav yerleri ise 4 Aralık 2019 tarihinde internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Yayımlamış olduğu sınav takvimi doğrultusunda, Açık Öğretim Lise sınavlarına girecek olan adaylar için 1. Dönem sınav tarihi 7 – 8 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenecektir. Ayrıca sınava girecek olan adayların hangi okullarda sınava girecekleri ise 4 Aralık 2019 tarihinde internet sitesi üzerinden yayınlanarak, adaylar sınav yerlerini buradan görüntüleyebilecekler.

MEB, AÖL Sınava Giriş İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

MEB, AÖL Sınava Giriş İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Sınava giriş ve sınav olurken gereken birtakım evrak gerekmektedir. Bu evrak grubu aşağıdaki gibi olarak sınava giriş esnasında adayın yanında bulundurması zorunlu olmaktadır.

  • Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı,
  • Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi,
  • Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı,

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında olmayan adayların, geçerli bir kimlik kartı sunmaları halinde salon yoklama listelerinde isimlerinin olması halinde sınava girişlerine izin verilmektedir. Bu evrakların yanında sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmanız gerekmektedir.

MEB, AÖL Mezun Olmak İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

MEB, AÖL Mezun Olmak İçin İstenen Şartlar Nelerdir? Her okul bünyesinde olduğu gibi sınava giren öğrencilerin mezun olmaları için istenen belirli bir not ortalaması ve birtakım kıstaslar olmaktadır. İstenen not ortalaması ve kıstaslar öğrenci tarafından sağlandığı takdirde öğrenci mezun olmaya hak kazanmaktadır. İstenen not ve kıstaslar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Öğrencinin öğrenim gördüğü dönem sayısı en az 8 ve üzeri olması gerekmektedir.
  • Öğrencinin toplam olarak aldığı kredi toplamının en az 192 ve üzeri olması gerekmektedir.
  • Öğrencinin Açık Öğretim Lisesinden en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.
  • Öğrencinin ortak derslerin tamamından geçmesi ya da muaf olması Dil ve Anlatım – Türk Dili ve Edebiyatı dersinden de muafiyeti olmaması ve ders üzerinden başarı sağlanması gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu