Lise Ülkü Ocakları Tehlike Saçıyor! Veliler Bu Durumundan Şikayetçi!

Günümüz liselerinde öğrencilerin Ülkü Ocakları çatısı altında siyasi faaliyetlere karışması ve bundan olumsuz etkilenmeleri üzerine veliler tepki gösterdi. Sosyal medyada bir anda çığ gibi büyüyen tepkiler, henüz reşit olmamış bireylerin siyasete alet edilemeyeceğini bir kez daha ortaya koydu. Birçok okulda “reis” adı altında Ülkü Ocakları yönlendirmesiyle seçimler yapılıyor ve diğer öğrencilerden de alt gruplar oluşturuluyor. Bu öğrenciler, eğitim ve öğretim faaliyetlerini tehlikeye atacak şekilde faaliyet gösteriyor. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte sosyal medyada tüm öğrenci velileri tepki göstermeye başladı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu faaliyetlerin onaylandığı iddiaları da ortaya çıkınca, tepki daha da büyüdü. Millî Eğitim Bakanlığı tarafındansa henüz bir açıklama yapılmadı. Liselerdeki Ülkü Ocakları tarafından yapılan eylem ve faaliyetlerin MEB tarafından onaylandığı ise tamamen yalan ve yanıltıcı bir hadise.

Bu tepkilere karşı bazı Ülkü Ocakları tarafından açıklamalar yapıldı ve Ülkü Ocakları’nın eğitim faaliyetlerine kesinlikle engel olmadığı savunuldu. Buna karşın veliler ise bu gibi siyaset odaklı faaliyetlerin henüz ortaöğretim kurumlarında baş gösteriyor olmasının çok zararlı ve tehlikeli olduğunu savundu. Bazı velilerin sosyal medya paylaşımlarına bakıldığında, okullarda ciddi gruplaşmaların ve sürtüşmelerin yaşandığını da görülebiliyor.

Küçücük Çocuklar Yüzük Takıyor! Beyinleri Yıkanıyor!

Velilerin birçoğu bu kızgınlıklarını siyasi temellere dayandırmıyor. Hangi parti olursa olsun, ortaöğretim kurumlarında yürütülecek olan tüm siyasi propaganda faaliyetlerinin eğitim ve öğretime zarar vereceği savunuluyor. Velilere göre küçük yaştaki öğrencilere yapılan bu dayatmalar ve yönlendirmeler, öğrencilerin gerekli eğitim koşullarına erişmeden liselerden mezun olmalarına neden oluyor. Okullara sokulan siyasi sembollü yüzükler, giysiler, afişler ve yayınlar da velilerin tepki gösterdiği konulardan bazıları.

Birçok öğrenci velisi henüz reşit olmayan ve siyaset ortamında mantıklı adımlar atamayacak olan çocukların, bu gibi faaliyetlere bulaştırılmaması gerektiğini savunuyor. Sosyal medyadaki tepkilerin bu hızla büyümesi durumunda ilgili bakanlıklardan açıklamalar ve yaptırımlar gelebilir. Gençliğin yanlış yönlendirilmesi ve farklı emeller uğurunda kullanılması, en başta ülke istikbaline zarar vereceğinden bu konuya acilen çözüm bulunması gerekiyor yoksa koca bir nesil çöp olacak.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu