KYK Kredi Borcunu Sorgula

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan kredi alan üniversite öğrencileri kredi borçlarını  KYK KREDİ BORCU SORGULA linkinden sorgulayabilirler.  Kredi borcu sorgulamak için T.C. kimlik numarası yeterlidir.

Bu linkten neler öğrenebilirsiniz?

* Katkı veya Öğrenim Kredi borçlarını

* Kredi borçlarının ödemesinin başlama tarihlerini

* Toplam  kredi ödeme miktarını

* Aylık kredi ödeme miktarını

  • Bankaya ödeme yaparken kredi türünüzü (ÖĞRENİM – KATKI ) kesinlikle belirtiniz. Yapılmış olan ödemeler takip eden ayın 15′ inden sonra hesaplarda görüntülenecektir (Yapılmış olan ödemeler,yapıldığı tarih itibariyle hesaba işlendiğinde,ekranda görünen gecikme zamları iptal edilecektir.).
  • Borç öğrenecek olan vatandaşlarımızın adreslerinde değişiklik varsa, en kısa zamanda yeni adreslerini,kredi numarasını ve vatandaşlık numarasını içeren bir dilekçe ile Kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.

Alınan öğrenim / katkı kredisi borcunuzu aşağıda belirtilen tarihlerde, son işgünü mesai bitimine kadar ödenmesi gerekmektedir.  Ödemelerinizi T.C. Ziraat Bankası şubelerinden T.C. Kimlik Numaranızı bildirmek suretiyle yapabilirsiniz. Borcunuzu aksatmanız ve/veya ödememeniz halinde, ödenmeyen her taksit için günlük gecikme zammı ilave edilecek ve ” 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ” hükümlerine göre Vergi Daireleri aracılığı ile tahsil yoluna gidilecektir.

*****

KYK KREDİ BORCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu