KYK Burs ve Krediler Ne Zaman Ödenecek?

KYK Burs ve Krediler Ne Zaman Ödenecek? KYK ile ilgili olarak önce başvurular gerçekleştirildi ardından başvuru sonuçları merakla beklendi derken, KYK ile ilgili olarak artık sadece geriye kalan başvuruları olumlu sonuçlanan adayların ödemelerinin ne zaman hesaba aktarılacağı olmaktadır. KYK ile ilgili başvuru ve sonuçlarının açıklanmasının ardından, başvurusu olumlu sonuçlanan herkesiz merak konusu aynı olmaktadır.

KYK kurumu daha önce yaptığı açıklamalarda, burs ve kredilerin ödemelerini Kasım ayı sonuna kadar hesaplara aktarılacağını açıklamıştı. Fakat kasım ayının sonunun gelmesine karşın hala hesaplara herhangi bir ödeme gönderilmemiş durumda.

KYK ile ilgili olarak herkesin merak ettiği konu burs ve kredi ödemeleri ne zaman hesaplara aktarılacak. Tüm KYK burs ve kredi alacak olan öğrencilerin en çok araştırdıkları konunun başında gelmektedir. KYK burs ve kredi başvuru sonuçları henüz sonuçlanmıştı ki, başvuruları olumlu sonuçlanan tüm öğrenciler artık ödemelerin ne zaman hesaplara aktarılacağını merak ediyor.

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Yapılan açıklamada KYK burs ve kredi başvuruları olumlu sonuçlanan öğrencilerin ödemeleri 2 aylık olarak Kasım ayı sonunda peşin olmak üzere hesaplara aktarılacağı bilgisi gelmişti. Fakat Kasım ayının sonu gelmesine rağmen henüz KYK burs ve kredi olarak yapılan herhangi bir ödeme olmamaktadır. Yapılan son açıklamaya göre de KYK burs ve kredi ödemeleri herhangi bir aksaklık yaşanmaz ise en geç 1 Aralık 2019 gününe kadar hesaplara aktarımı tamamlanacak.

KYK Borçları Silinecek mi?

KYK Borçları Silinecek mi? Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamasında kredi ve Yurtlar Kurumu’nun öğrencilere verdiği kredi borçları ile alakalı olarak “Üniversite öğrencilerinin kredi borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

KYK Burs ve Kredi Ödeme Tutarları Ne Kadar?

KYK Burs ve Kredi Ödeme Tutarları Ne Kadar? Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilerimize bur ve öğrenim kredisi vererek destek olmaktadır.

  • Lisans Öğrencilerine Aylık: 500TL, 2020 Ocak Ayında: 550TL
  • Yüksek Lisans Öğrencilerine: 1.000TL, 2020 Ocak Ayında 1.100TL
  • Doktora Öğrencilerine: 1.500TL, 2020 Ocak Ayında: 1.650TL

Bu kapsamda burs almaya hak kazanan öğrenciler herhangi bir geri ödeme söz konusu olmamakla birlikte, kredi olarak alan öğrenciler ise aldıkları tutarlar doğrultusunda mezun olduktan iki yıl sonra kredilerini geri ödemek zorundadır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu