KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı mı?

KYK Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? 15 Ekim 2019 tarihinde başlayan ve 21 Ekim Pazartesi saat 00.00’da 2019 tarihinde son bulan KYK burs ve kredi başvuru sonuçları dört gözle beklenmektedir. KYK’nın sonuçları resmi internet sitesi üzerinden açıklanması beklenmektedir. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen KYK başvurularının sonuçları 13 Kasım 2018 tarihinde açıklanmıştı.

KYK burs başvurularının sonuçlarının meraklı bekleyişi devam ediyor. Başvuru yapan bireyler KYK’ya yapılan burs başvurularının sonuçları ne zaman açıklanacak, KYK sonuçları ne zaman açıklayacak gibi sorular sürekli olarak cevap araştırması içerisine girmektedir.

KYK Burs Başvurusu Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

KYK Burs Başvurusu Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak? Her yıl yüzlerce öğrencinin Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne yaptığı başvuruların sonuçlarının açıklanması da heyecanla beklenmektedir. 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilmiş olan KYK burs başvuru sonuçları 13 Kasım 2018 tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl da 15 Ekim 2019 tarihinde başlayarak, 21 Ekim 2019 Pazartesi gününe kadar gerçekleştirilen başvuruların sonuçları için henüz bir açıklama gelmemiş bulunmaktadır.

Yeni eğitim ve öğretim yılı için yapılacak olan KYK burs ödemeleri 2019 yılı için belirlenen burs ücreti,

  • Lisans – 500TL
  • Yüksek Lisans – 1000TL
  • Doktora – 1.500TL

Olarak bilinmektedir. Yukarıda belirtilen KYK burs ücretleri 2019 yılı için belirlenen tutarlar olmaktadır. 2020 yılı için KYK burs ücretlerinin tutarları için henüz bir açıklama yapılmamıştır. 2020 yılı için KYK burs ödemeleri alacaklar için açıklamaların ilerleyen zaman içerisinde açıklanması beklenmektedir.

KYK Burs Ödemeleri Hangi Tarihlerde Gerçekleştirilmektedir?

KYK Burs Ödemeleri Hangi Tarihlerde Gerçekleştirilmektedir? KYK burs başvurusu onaylanmış ve ilk defa burs ödemesi alacaklar için başvuru yapılan yılın Ekim ayı içerisinde ödemesi yapılmaktadır. Daha sonraki burs ödemeleri de burs almaya hak kazanan öğrencilerin T.C. Kimlik numaralarının son rakamlarına bakılarak her ayın 6 – 10 günlerinde gerçekleştirilmektedir.

KYK’nın sağladığı ve her zaman karıştırılan bir konuya açıklık getirelim istedik. KYK’ya başvuru sağlayarak alınan iki türlü yardım ödemesi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi geri ödemesiz olarak verilen burs desteğidir. İkincisi ise alınan yardım ödemesinin geri ödemeli olan kredi yardımı olmaktadır.

Burs ödemesi başarılı ve ihtiyaç sahibi olan öğrenciler için başvurunun onaylanması takdirde karşılıksız olarak verilen ödemedir.

Kredi ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin eğitim hayatlarına destek sağlamak adına, öğrencilere geri ödemeli olarak verilen para yardımıdır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu