Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Türkiye’de bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren ve ülkenin önde gelen özel katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk Katılım Bankası, kurumsal internet sitesi üzerinden güncel personel alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Kariyerine Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde görev yaparak başlamak ya da devam etmek isteyenlerin yakından ilgilendiği banka personel alımları ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve detayları da yer aldı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası personel alımı ilanında yeni personellerin bankanın çeşitli şubelerinde Gişe Yetkilisi olarak istihdam edileceği duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyenlerin merak ettiği tüm konular hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası güncel iş ilanlarını bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlamaya devam ediyor. Türkiye bankacılık sektöründe kamu bankaları dışında önde gelen katılım bankaları arasında gösterilen Kuveyt Türk, banka iş ilanları kategorisinde kendine faizsiz bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen yeni personeller aradığını duyurdu. Bankanın işe alacağı yeni çalışanlarını gişe yetkilisi olarak görevlendireceği açıklandı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Personel Alımı İlanı

Ülkemizde milyonlarca çalışanı bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın güncel iş ilanları kapsamında duyurduğu personel alımında çalışanların Bursa şubelerinde görevlendirilmek üzere alımların yapılacağı bildirildi. Bununla birlikte 1989 yılından günümüze kadar Türkiye’de faizsiz bankacılık alanında faaliyetlerini sürdüren Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın lider bankalar arasında yer almasında üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirecek adayların arandığı kaydedildi.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın güncel iş ilanları arasında yer alan gişe yetkilisi personel alımına başvuruda bulunmak isteyenleri yakından ilgilendiren banka iş başvurusu şartları da açıklandı. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda gişe yetkilisi olarak görev yapmak isteyen adaylarda aranan şartları taşıyan kişilerin başvurularını, son başvuru tarihine kadar ilgili başvuru merkezine yapmaları gerektiği açıklandı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Personel Alımı Başvuru Şartları

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın gişe yetkilisi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan özellikler ve nitelikler, bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden faizsiz bankacılık alanında kariyer yapmak isteyen adayların bilgisine sunuldu. Buna göre Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın personel alımında öne sürdüğü başvuru şartları şunlardan oluştu:

 • Adayların 4 yıllık üniversitelerin, İşletme mühendisliği, endüstri mühendisliği ve iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümlerinden mezun olması,
 • Adayların kendilerine faizsiz bankacılık alanında kariyer planı çizmiş olmaları,
 • Müşteri memnuniyetine önem veren ve başarılı odaklı çalışma prensibine sahip kişiler olması,
 • Tercihen İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil olarak Arapça biliyor olması,
 • Analitik düşünme yeteneği gelişmiş kişiler olması,
 • Planlama ve organizasyonda başarılı olması,
 • Takım çalışmasına uyum sağlayacak kapasitede olması,
 • İnsan ilişkilerinin kuvvetli ve iletişim kabiliyetinin gelişmiş olması,
 • Erkek adayların muvazzaf askerlik görevlerini yerine getirmiş ya da en az 20 aylığına erteletmiş olması gerekmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Gişe Yetkilisi Görev ve Sorumlulukları

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın güncel olarak yayınladığı gişe yetkilisi personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylar için, bankanın bu kadroda görevlendireceği çalışanlarından beklediği görev ve sorumlulukları da açıkladığı görüldü. Kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlanan ilana göre Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda gişe yetkilisi olarak istihdam edilecek adayların şu görevleri yerine getirmesi beklenecek:

 • Müşterilerin para çekme ve yatırma,
 • Fatura yatırma,
 • Çek – senet tahsilatı,
 • Döviz alım ve satım
 • Havale ve diğer bankacılık işlemlerinden sorumlu tutulacaklar.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu