Kuveyt Türk Bilgi Güvenliği Analisti Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Türkiye’nin en fazla bireysel ve ticari müşteriye sahip katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk, ülke çapındaki şubelerinde müşteri memnuniyeti odaklı bankacılık işlemlerini sürdürmeye devam ediyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla banka bünyesinde ihtiyaç duyulan pozisyonlara ve kadrolara personel alımı ilanları yayınlanıyor. Son olarak bankanın bilgi güvenliği analisti personel alımı yaptığı açıklandı. İnternet üzerinden yayınlanan ilanda ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde bilgi güvenliği analisti olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Banka personel alımı ilanları ve başvuru koşullarıyla ilgili merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfasından bankanın yeni personel alımı ilanları yayınlandı. Kariyerine katılım bankacılığı alanında ve Kuveyt Türk bünyesinde devam etmek veya başlamak isteyen kişilerin ilgisine sunulan güncel personel alımı ilanında başvurusu kabul edilen adayların banka bünyesinde bilgi güvenliği analisti olarak görevlendirileceği açıklandı. Söz konusu ilan metninde ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda bilgi güvenliği analisti olarak görev yapmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Personel Alımı Başvuru Şartları

Başvuruları kabul edilip işe alınan adayların Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın İstanbul ve Kocaeli şubelerinde istihdam edileceği duyuruldu. Bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden güncel olarak yayınlanan bilgi güvenliği analisti personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da ilgili bölümlerden mezun olması,
 • İnternet bankacılığı, mobil bankacılık sistemleri gibi konularda güvenlik riskleri ve genel uygulamalar hakkında bilgi sahibi olması,
 • Banka bilgi sistemleri güvenliği alanında en az dört yıllık deneyime sahip olması,
 • Yazılım geliştirme süreçlerinde ve güvenlik altyapı işlemlerinde görev almış olması,
 • Bankacılık sektörünün bağlı olduğu BT ile ilgili kanunlar hakkında bilgi sahibi olması,
 • Bilgi güvenliği ve yönetimi alanında deneyimli olması,
 • ISO27001, CıbiT, PCI gibi alanlarda çalışmış olması,
 • Bilgi güvenliği çözümleri (kriptografi, kriptografik anahar yönetimi, SSL/TLS, IPSec, Authentication, Authorizatoin) konularından bilgi sahibi olması,
 • Dağıtık sistemler güvenliği konusunda çalışma yapmış olması,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması ya da muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış olması

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından internet üzerinden duyurulan banka personel alımları kariyer sayfasında bankanın bilgi güvenliği analisti pozisyonunda istihdam edeceği adaylarda aradığı başvuru şartları bu şekilde açıklandı. Adayların bu başvuru şartlarına sahip olması gerektiği ve söz konusu şartlara sahip olmadığı sonradan tespit edilen adayların başvurularının iptal edileceği duyuruldu.

Bilgi Güvenliği Analistinin Görevleri Nelerdir?

Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde bulunan Kocaeli ve İstanbul şubelerinde istihdam edeceğini duyurduğu bilgi güvenliği analistinin görev ve sorumluluklarını da kurumsal internet sitesi üzerinden paylaştı. Buna göre bankada bu pozisyonda görev yapacak personelin;

 • Bilgi, uygulama ve alt yapı varlıkları
 • BT projeleri
 • Bilgi güvenlik uygulamaları

gibi alanlarda güvenlik ihtiyaçlarını belirlemek ve güvenlik analizlerini yapma sorumlulukları bulunuyor. Bankanın BT güvenlik alt yapısı tasarımlarına destek olmak, güvenlik testlerinin planlama ve koordinasyonunu gerçekleştirmek gibi görevlerde de bilgi güvenliği analistine büyük görevler düşüyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası güncel personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 11 Mart 2020 Çarşamba gününe kadar başvurularını iletmeleri gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu