Kuveyt Türk 2020 Yılı MT Programı Başvuruları Başladı!

Türkiye’nin önde gelen katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk, 2020 yılı faaliyetlerine büyük bir hızla devam ediyor. Kariyerine katılım bankacılığı alanında muhteşem bir yol çizmek isteyen adaylara sayısız ve çeşitli imkanlar sağlayan Kuveyt Türk, MT programı ile geleceğin yöneticilerini de istihdam ediyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfasında bankanın 2020 yılı MT programı başvurularının resmen başladığı duyuruldu. MT programı başvuru şartları ve detayları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası başlattığı MT programı kapsamında geleceğin yöneticilerini aradığını açıklandı. Bankanın kurumsal internet sitesi üzerinde yayınlanan ilana göre ilk olarak MT programının ne olduğu, devamında MT programı ile adaylara sunulacak tüm imkanlar açıklandı. Aynı zamanda Kuveyt Türk Katılım Bankası MT programına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ve işe alım süreci hakkında da detaylı bilgiler paylaşıldı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası MT Programı Nedir?

Kuveyt Türk Katılım Bankası MT Programı (Management Trainee Programı), banka bünyesinde ileriki süreçlerde çalışacak ve bankanın başarısını çok daha üst seviyelere çıkaracak yöneticilerin yetiştirildiği bir programdır. MT seçme sürecinde aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar, ilk aşamada temel bankacılık eğitimlerinin yanı sıra çok sayıda kişisel gelişim eğitimi almaktadır.

Adaylar eğitim programları içinde rotasyon eğitimlerine de katılırlar. Bu sayede hem değerlendirme aşamasında hem de değerlendirme sürecinin sonrasında adaylara geri bildirim verilerek onların kendilerini daha net tanıma fırsatları sunulur. Eğitimin tamamlanmasının ardından MT programı mezunları kariyer hedefleri ve değerlendirme puanlarına göre Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde şube ve genel müdürlük birimlerinde bankacılık kariyerlerine devam ederler.

Eğitimin ardından tüm şartların sağlanması halinde ücretin tamamı banka tarafından karşılanmak suretiyle yönetici adaylarına ücretsiz yüksek lisans eğitimi imkanı sunulur. Bu imkanı sunmasıyla Türkiye’deki bankacılık sektöründe gerçekleştirilen MT eğitim programlarından farklılaşmayı başaran Kuveyt Türk Katılım Bankası bu yüzden bankacılık alanında kariyer yapmak isteyenler tarafından yoğun talep görmektedir.

MT Programlarının Adaylara Sunduğu İmkanlar

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 2020 yılı başvurularının başladığını açıkladığı MT programı kapsamında adaylara ücretsiz yüksek lisans başta olmak üzere, özel kariyer planlama ve kariyer yönetimi gibi çok sayıda imkan sunulmaktadır. Bunlar;

 1. Ücretsiz yüksek lisans; eğitimlerini ve çalışmalarını tamamlayan adayların Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından finanse edilen eşzamanlı yüksek öğrenim fırsatının bir parçasıdır.
 2. Özel mt eğitim programı; piyasanın önde gelen eğitim firmaları tarafından tasarlanan Kuveyt Türk Katılım Bankası MT eğitiminden sertifika alma imkanıdır.
 3. Özel ücretlendirme; performans ve rekabetçi bazlı ücretlendirme ve bankacılık sektöründe ilk olarak esnek yan haklar sunulmaktadır.
 4. Özel kariyer planlama ve kariyer yönetimi; Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın bireysel kariyer yönetim desteği, banka bünyesinde görev yapan kariyer temsilcileri tarafından desteklenmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası MT Programı Başvuru Şartları

 • 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında mezun olmak,
 • 27 yaşından gün almamış olmak,
 • Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin örgün öğrenim yapan 4 yıllık İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olmak,
 • İleri seviyede İngilizce bilmek,
 • Analitik düşünme yeteneğinin gelişmiş olması,
 • İnsan ilişkileri ve iletişimi yüksek olmak,
 • Teknolojiyi yakından takip etmek,
 • Katılım bankacılığı alanında kariyer yapmak istemek

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların mülakat ile genel yetenek sınavından başarılı olması halinde Kuveyt Türk Katılım Bankası 2020 yılı MT programına katılabileceği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu