Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar Olacak, Ne Zaman Ödenecek ?

Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emekli vatandaşın uzun bir süredir merakla beklediği emekli bayram ikramiyesi veriliş tarihleri belli oldu. Özellikle son yıllarda ağırlaşan ekonomik şartlar altında geçim derdi ile boğuşan emekliler, yılda iki kere verilen bayram öncesi emekli ikramiyeleri sayesinde ekonomik açıdan rahat bir nefes alabiliyor. Ramazan Bayramı öncesi verilen emekli ikramiyelerinin, ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle daha erken bir tarihte ödenmesine karar verilmişti. 7 ile 11 Nisan 2020 tarihleri arasında Ramazan Bayramı ikramiyelerine kavuşan emekliler şimdiden Kurban Bayramı öncesi verilecek emekli ikramiyesi hakkında araştırmalar yapmaya başladı. İkinci emekli bayram ikramiyesi hakkında bilinmesi gereken tüm yeni gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz.

Bayram öncesi verilen emekli ikramiyeleri, Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emekli vatandaşın en çok merak ettikleri konuların başında yer alıyor. Bayram öncesinde emeklilerin maaş hesaplarına yatırılan ikramiyelerle bir nebze olsun yüzleri gülen emekliler, ikramiyelerin ne zaman yatırılacağını ve emekli bayram ikramiye tutarının 2020 yılında ne kadar olacağını araştırmaya devam ediyor. Ramazan Bayramı için verilen emekli bayram ikramiyelerinin ödemeleri 11 Nisan (bugün) tarihi itibarıyla tamamlanacak. Hesaplarında yılın ilk bayram ikramiyelerini almaya başlayan vatandaşlar şimdiden yılın ikinci bayram emekli ikramiyesini merak etmeye başladı. Kurban bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Kurban bayramı ikramiye tutarı ne kadar olacak?7

Bakandan Emekli Bayram İkramiyesi Açıklaması

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Kurban ve Ramazan bayramları öncesinde emekli vatandaşlara verilen emekli bayram ikramiyeleri hakkında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7 – 11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini daha önceden duyurmuştu. Koronavirüs salgınından önce 18 – 22 Mayıs tarihlerinde ödenmesini beklenen emekli bayram ikramiyeleri, salgının ülkemizi etkisi altına alması ve neredeyse bütün sosyal ve ekonomik hayatı olumsuz etkilemesi yüzünden daha erken bir tarihte ödenmeye başlanmıştı. 11 Nisan Cumartesi tarihi itibarıyla Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emekli vatandaşa verilen Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemeleri tamamlanmış olacak.

Kurban Bayramı İkramiyelerinin Tarihi Belli Oldu Mu?

Ramazan Bayramı için verilen yılın ilk emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar gözlerini Kurban Bayramı öncesinde verilecek bayram ikramiyesine dikti. Ekonomik açıdan rahat bir nefes almak isteyen Türkiye’deki yaklaşık 13 milyon emekli, yılın ikinci bayram ikramiyesi olarak belirlenen Kurban Bayramı ikramiyelerinin hangi tarihlerde banka hesaplarına yatırılacağını merak ediyor. Pek çok vatandaş internet üzerinden yaptıkları araştırmalarda “Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?” sorusunun yanıtını arıyor.

Yaklaşık 13 milyon emeklinin bu zor günlerde bir nebze olsun yüzünü güldüren emekli ikramiyeleri, vatandaşların bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Şimdiden yılın ikinci bayram ikramiyesi olan Kurban Bayramı ikramiyelerinin tarihi merak edilmeye başlandı. Vatandaşlarımızın da bildiği gibi Kurban Bayramı’nın 1. günü bu sene 31 Temmuz Cuma günü icra edilecek. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde bayram ikramiyeleri ile ilgili planlanan tarih 27 – 30 Temmuz tarihleri olarak ortaya çıktı. Eğer bir aksilik ya da yeni bir düzenleme yaşanmazsa, yaklaşık 13 milyon emekliye verilecek olan bayram ikramiyeleri 27 – 30 Temmuz tarihleri arasında emeklilerin banka hesaplarına yatırılacak. Öte yandan 1000 TL olarak belirlenen ve geçtiğimiz yıllarda da bu şekilde ödenen bayram ikramiyelerinin tutarı da merak konusu oldu. Kurban Bayramı ikramiyesinin de öncekiler gibi 1000 TL olması bekleniyor.

Emekliye 500 Lira Zam! 2020 Zamlı Emekli Maaşları Ne Zaman Yatırılacak?

8 Sene Erken Emekli Olabilmek İçin Yapılması Gerekenler! TESK Formülü Açıkladı

SGK’dan Sigortalı Kadın ve Erkeklere Erken Emeklilik Müjdesi!

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu