Kültür ve Turizm Bakanlığı VGM Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Kamuda memur olarak çalışmayı isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) resmi internet sayfası üzerinden kamuda iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan personel alımı ilanında başvuruların Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesi üzerinden gerçekleştirileceği belirtildi.

İŞKUR üzerinden yapılacak olan başvurularda VGM bünyesinde memur olarak istihdam edilecek olan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. VGM güncel kamu personel alımı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) internet sitesi üzerinden duyurulan güncel kamu personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) personel alımı yapacak. Kurum bünyesinde çeşitli kadrolarda istihdam edilecek üzere personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların, başvurularını Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesi aracılığıyla yapmaları gerektiği bildirildi.ç

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı Yapıyor

DPB’nin internet sayfasından da duyurulan VGM personel alımı ilanında “Vakıf Zeytinlikleri İşletme Müdürlüğümüze bağlı fabrika ile ürün/mal satış şubelerinde çalıştırılmak üzere, 4857 sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (IŞKUR) aracılığı ile aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen “sürekli işçi” kadrolarına sınavla işçi alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldığı görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek personel alımında hangi şartların öne sürüldüğünü merak eden vatandaşlar için ilan detaylarında başvuru şartlarına da yer verildi. Adayların başvuru şartlarını yerine getirmesinin ardından VGM personel alımı ilanına İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

VGM Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İlanda ayrıca başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları hakkında detaylı bilgilere de yer verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Ayvalık Zeytinlikleri İşletme Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları ilan detaylarında şu şekilde sıralandı:

 • 2527 sayılı Kanun’un hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak
 • İlanın güncel tarihi itibarıyla 18 yaşından büyük olmak
 • Affa uğramış olsalar dahi ilgili Kanun metninde yer alan suçlardan mahkum olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almamış olmak
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun olmamak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı ya da engeli bulunmamak
 • Gerçeğe aykırı şartları taşıdığı sonradan anlaşılan adaylar, giriş sınavını kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılacağından atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılmış olanların ise sözleşmeleri iptal edilecektir. Bunun yanı sıra bu tür adaylar hakkında 5237 sayılı Kanun hükümleri gereğince Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
 • Balıkesir’in Edremit ilçesinde ikamet etmek veya edecek olmak
 • Lisans ile ön lisans mezunları için ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) en az 60 puan almış olmak

Tüm bu şartların yanı sıra adaylardan başvuru belgeleri içinde öğrenim durumunu gösterir diplomanın aslı ya da noter tasdikli sureti talep edilmektedir. Bu şartları karşılayan adayların başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu