Kredi Kartı Kullanıcıları İçin Önemli Gelişme

Kredi Kartı Kullanıcıları Önemli Gelişme, günlerdir yaşanan faiz indirimlerinin ardından, kredi kartları ile ilgili de önemli bir gelişme yaşandı. Merkez Bankası kredi kartlarında faiz oranlarında değişikliğe gittiğini duyurdu. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası aldığı son karar ile kredi kartlarında da faiz oranlarında indirim kararı aldı. Buna göre Türk lirası olarak aylık azami faiz oranı % 2’lik orandan alınan indirim kararı ile birlikte % 1,60 oranına indirildi.

Merkez Bankası’nın günlerdir süren faiz indirimlerinin ardından sonra konut kredisi, tüketici kredisi ve taşıt kredisinde gidilen kredi faiz indiriminin ardından kredi kartı faizleri de indirilmeye başlanmış oldu. Merkez Bankası Resmi Gazete’ye yaptığı açıklamada Türk Lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranının % 2’den, % 1,6’ya düşürüldüğünü belirtti. Yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak olan aylık azami akdi faiz oranının % 1,60’tan, % 1,28’e çekildiğini açıkladı.

Gecikme Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Gecikme Faiz Oranı Ne Kadar Oldu? Son zamanlarda gidilen faiz indirimlerinin ardından, kredi kartlarının faizlerinde de indirme gitme kararı alındı. Öyle ki kredi kartlarında azami gecikme faizi Türk lirası cinsinden işlemlerde % 2,40’tan % 2 oranına indirime gidilirken, yabancı para cinsinden uygulanacak işlemlerde kredi kartı azami gecikme faiz oranı 1,68 oranına düşürüldü. Yapılan kredi kartı faiz oranlarında ki indirimler 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu