Kredi Kartı ile MTV Ödeme, Kredi Kartı ile MTV Ödeme Kaç Taksit Yapılır?

2017 yılının ikinci yarısı için tahakkuk eden motorlu taşıtlar vergisini 31 Temmuz 2017 tarihine kadar ödemeniz gerekiyor. . Kredi kartı ile MTV vergi ödeme işlemi konusunda resimli olarak detaylı bilgi sunmaya çalışacağız. 

Kredi kartı ile MTV Borç Ödeme ve online MTV sorgulama işlemi nasıl yapılır?

  • Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesi olan www.gib.gov.tr adresine giriş yapın.
  • Anasayfanın altındaki HIZLI ERİŞİM menüsünde aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.

 

gib anasayfa internet vergi dairesi giriş
gib anasayfa internet vergi dairesi giriş
  • İnternet vergi dairesi butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıda görüldüğü gibi bir ekran gelecektir.
internet vergi dairesi şifresiz giriş ekranı
internet vergi dairesi şifresiz giriş ekranı
  • E devlet şifreniz varsa sisteme e-devlet yöntemi ile Giriş seçeneğinden girebilirsiniz. E devlet şifreniz yoksa T.C. Kimlik No ile Giriş seçeneğinden kimlik bilgileriniz ve bir yakınınızın T.C. Kimlik numarasını girmek suretiyle girebilirsiniz.
  • İnternet vergi dairesine giriş yaptıktan sonra açılan ekranda sol en üst tarafta yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” menüsünün altındaki “Taşıt/Vergi Ceza Borcu Sorgulama ve Ödeme” kısmına tıklayınız.
internet vergi dairesi kredi kartı ile mtv ödeme
internet vergi dairesi kredi kartı ile mtv ödeme
  • Açılan ekranda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “Plaka-Hepsi”, ” Vergi Dairesi-Hepsi” seçeneklerini işaretledikten sonra Sorgula ve Öde butonuna tıklayınız. Birden fazla aracınız varsa ya da birden fazla vergi dairesine bağlı iseniz tek tek de seçebilirsiniz. Sorgulama sonucunda üzerinize tescilli olan tüm araçlarınızın MTV/bandrol vergi borcu sistemde görünecektir.
mtv borcu online sorgulama ve ödeme ekranı
mtv borcu online sorgulama ve ödeme ekranı
  • Sorgulama işleminden sonra yine karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
mtv kredi kartı ile ödeme
mtv kredi kartı ile ödeme
  • Karşınıza “………… VERGİ DAİRESİ kayıtlarında bulunan …………………………… numaralı ödeme planına ait …………. TL tutarındaki 2. taksit borcu ödeme listesine eklenecektir. Devam etmek istiyor musunuz?” şeklinde bir uyarı çıkacaktır. Evet ve tamam seçeneklerini tıklayıp devam edin.

  • Daha sonra açılan ekranda kredi kartı bilgilerinizi girerek ÖDE seçeneğine basıp ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. +

MTV hesaplama işlemini de yine internet vergi dairesi aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz.Bankaların Gelir İdaresi ile anlaşmalarına bağlı olarak ödeme işleminin ardından otomatik olarak 3 ve ya 5 taksit ile MTV ödemeniztaksitlendirebilmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu