KPSS Puan Şartsız Kalite Güvence Uzmanı Alımı Yapılacak!

Türkiye’de devlet kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak devlete yarı bağlı kurumlardan olan Türk Kızılayı tarafından kalite güvence uzmanı personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda bu kadroda açılan ilana başvuruda bulunacak adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı açıklandı. Türk Kızılayı bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek kalite güvence uzmanı adaylarında aranan başvuru şartları da ilan metninde yer aldı. Türk Kızılayı kalite güvence uzmanı personel alım ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Ankara’da görevlendirilecek kalite güvence uzmanı arandığını duyuran Türk Kızılayı, söz konusu ilanı kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuyla paylaştı. Adaylarda KPSS puan şartının aranmadığı belirtilirken ş ifadelere yer verildi: “Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında ülkemizin güvenli kan ihtiyacının karşılanması sorumluluğu Türk Kızılay’ındadır. Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü  yasal çerçevede tanımlanan bölgesel kan bankacılığı sistemini uygulamaya alarak kendi iç izleme değerlendirme sisteminin etkinliğini ulusal ve merkezi yapıda kurduğu ve geliştirdiği Kan Bankacılığı Kalite Yönetim Sistemi ile sağlamaktadır. Kan Bankacılığı Kalite Yönetim Sistemi alanında uzman arayışımız bulunmaktadır.”

Kızılay Kalite Güvence Uzmanı Alımı Başvuru Şartları

Kızılay’ın resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu ve Ankara’da istihdam edeceğini açıkladığı yeni kalite güvence uzmanı alım ilanında bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aradığı başvuru şartlarını şu şekilde sıraladı:

 • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin biyomedikal, kimya, elektronik, elektrik, elektrik-elektronik mühendisliği, eczacılık fakültesi bölümlerinden mezun olmak
 • Proje yönetim sistemi hakkında bilgi sahibi olmak
 • Analitik düşünme yeteneğine sahip, problem çözme teknikleri ile teorik uygulama yapabilecek
 • Tercihen sağlık hizmeti alanında iyi üretim uygulamalarında tecrübe sahibi
 • Kalite yönetim sistemleri alanında uzman
 • Tercihen literatür taraması yapabilecek düzeyde okuma, yazma ve konuşma İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Bilgi yönetim sistemleri ve MS Office (Word, Excel vb) programları kullanabilmek
 • Esne ve yoğun çalışma şartlarına uygun olmak
 • Seyahate engel bir durumu olmamak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik görevini yerine getirmiş olmak

Bu başvuru şartlarına sahip olan adayların başvurularını belirtilen tarihlerde Türk Kızılay kurumsal internet sitesi üzerinden yapmaları gerektiği açıklandı. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adayların başvurularının, hangi süreçte olursa olsun iptal edileceği belirtildi. Bunun yanı sıra Türk Kızılayı bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek kalite güvence uzmanı personelinin yerine getireceği görevler de duyuruldu.

Kalite Güvence Uzmanı Görevleri Açıklandı

Birimin iş ve işlemlerine ilişkin görevleri yerine getirmek, birimin sorumluluğunda izlenen ve değerlendirilen faaliyetlerin etkinliğinin analizlerini yapmak, raporlamak gibi görevleri buluna kalite güncen uzmanı personelinin ayrıca şu görevleri yerine getireceği açıklandı:

 • Birim faaliyetlerini ilgili mevzuat, karar ve direktiflere uygun olarak etkin,verimli ve uyumlu bir şekilde yürütmek
 • Risk Yönetimi temelli kalite yönetim sistemi süreçlerini akreditasyon ve kalite güvence kapsamında gerçekleştirmek
 • Paydaşlarla görüşerek Kalite Güvence stratejilerini ve kalite hedeflerinin belirlenmesi ve önceliklendirmek
 • Sapma Yönetimi ve Değişiklik Kontrol Süreçlerine dair iş ve işlemleri analiz etmek, raporlamak
 • Yönetimin Gözden Geçirme sürecinin yönetimi, raporların konsolidasyonu, analizi dahil tüm süreci yürütmek
 • Yazılım geliştirme kapsamında gerçekleştirilen entegrasyon, test ve sürüm yönetimi konusunda destekleyici rol almak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu