KOSGEB Personel Alımı İlanına Son Başvurular Bugün!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) personel alımı başvuru sürecinde sona gelindi. KOSGEB kurumsal internet sitesi üzerinden ve Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığıyla 22 Ocak 2020 tarihinde duyurulan personel alımı başvuruları bugün sona eriyor. KOSGEB personel alımı ilanına başvuruda bulunarak KOSGEB bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin başvurularını bugün mesai bitimine kadar ilgili yerlere yapmaları gerektiği açıklandı. KOSGEB iş ilanlarına başvuru şartları ve detayları hakkında tüm merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), 22 Ocak 2020 tarihinde personel alımı ilanı yapmıştı. KOSGEB bünyesinde kamuda çalışmayı düşünen kişiler için söz konusu ilana son başvuru tarihinin bugün sona ereceği duyuruldu. Kurumda çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı başvuru şartları ve başvuru yöntemleri de internet üzerinden duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) resmi internet sitesi üzerinden kamuda iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan KOSGEB personel alımı ilanına başvuruda bulunacak olan adayların, başvuruları onaylanıp işe alınmaları halinde KOSGEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edileceği açıklandı.

KOSGEB Personel Alımı İlanı Detayları

KOSGEB’in Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden vatandaşların bilgisine sunduğu personel alımında başvurusu onaylanarak işe kabul edilen adayların kurumun Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığıı bünyesinde istihdam edileceği belirtildi. Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik”in 8. maddesi uyarında 2018 – 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSS puanının yüzde 70 (puanı olmayan ve belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanın 70 olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği YÖK tarafından kabul edilen puanın yüzde 30’unun toplamı esas alınarak sıralama yapılacağı açıklandı.

Bu sıralamaya göre en yüksek puanlı adaydan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday arasından başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sayısına göre yapılacak yerleştirme ile 5 Sözleşmeli Bilişim Personeli istihdam edileceği bildirildi. Söz konusu KOSGEB sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanına başvuruda bulunan adaylardan şartları uygun olanların sözlü sınava davet edileceği belirtildi.

KOSGEB Sözleşmeli Bilişim Personel Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak,
  • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş eğitim kurumlarından mezun olmak,
  • Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, en-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak,
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve ağ yönetim güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak,
  • Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertlemiş ya da yedek sınıfına geçirilmiş olmak,
  • Mesleğinin gerektirdiği niteliklere ve temsil kabiliyetine sahip olmak

KOSGEB resmi internet sitesi üzerinde yer alan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu”nu dolduran adaylar, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte Ankara’da bulunan KOSGEB Başkanlık Binası’na elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu