KOSGEB KPSS Şartı İle Personel Alımı Yapıyor! İşte Başvuru Şartları

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bugün kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlandığı ilan ile başkanlık bünyesinde çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağını açıkladı. Başvuruların 22 Ocak 2020 Çarşamba tarihi itibarıyla başladığı belirtildi. KOSGEB personel alımı başvurularının 06 Şubat 2020 tarihinde son bulacağı açıklandı. Peki KOSGEB personel alımı başvuru şartları ve başvuru yöntemleri nasıl? Merak edilen tüm detaylar haberimizin içeriğinde yer alıyor.

22 Ocak 2020 Çarşamba tarihli güncel kamu personeli alımı ilanları arasında yer alan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) personel alımı ilanlarına yoğun ilgi gösterildi. Hem kurumsal internet sitesi üzerinden hem de Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyurulan yeni personel alımı ilanında kurumun, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı kaydedildi.

KOSGEB Personel Alımı İlan Açıklaması

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6. maddesi ve bu maddeye dayanarak Resmi Gazete’de yayımlanan ilgili maddenin maddeleri uyarında 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSS puanının yüzde yetmişi ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen puanın yüzde 30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlı adaydan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday arasından Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleşme ile 5 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacağı açıklandı.

Başvuruda bulunan adaylarda aranan şartlar da hem Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kurumsal internet sitesinde hem de Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu.

KOSGEB Bilişim Personeli Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yazılı genel şartlara sahip olmak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da tüm bunlara denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurt dışındaki yabancı eğitim kurumlarından mezun olmak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ve bu sürecin yönetiminde ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetiminde ücret tavanı iki katını geçmeyecek adaylar için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak,
  • Bilgisayar çevre bilimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak,
  • Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • Erkek adaylar için askerlik çağına gelmemiş veya askerlik hizmetini yapmış ya da ertelemiş olmak,
  • Hizmetin gerektirdiği niteliklere, yoğun iş temposuna sahip olmak

Başvuru Tarihi, Şekli ve Yeri

KOSGEB bilişim personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenlerin, başvuru formuna ek olarak istenilen belgeleri imzalamak suretiyle en geç 6 Ocak 2020 tarihi saat 17:30’a kadar KOSGEB Başkanlık Binası (Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No: 32 06050 Ulus / Altındağ / ANKARA) elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu