Kastamonu’da Uyuşturucu Kullanırken Canlı Yayın Yapan Genç Gözaltına Alındı!

Kastamonu’da geçtiğimiz saatlerde ibretlik bir olay yaşandı. Akşam saatlerinde polis ekiplerine bir gencin uyuşturucu madde kullanırken sosyal medya aracılığıyla canlı yayın yaptığı iddialarıyla ihbarlar gelmeye başladı. Bunun üzerine harekete geçen polis ekiplerince, araç içerisinden zararlı maddelerin kullanımı hakkında canlı yayın yapan gence operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyon neticesinde kötü alışkanlıkları kamuoyuna açık bir şekilde lanse ettiği ve uyuşturucu madde kullandığı gerekçesiyle, genç polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan genç, savcılığa sevk edildi ve ifadesi alındı. İfadesi alınan genç, resmi işlemler sonucunda serbest bırakıldı.

Kastamonu’da Narkotik Polisi tarafından gerçekleştirilen operasyon halk tarafından takdir edilirken, savcılığın şahsı gerekçesiz bir şekilde salıvermesi büyük tepkilerin meydana gelmesine neden oldu. Şu anda insanların kafasında tek bir soru var. Uyuşturucu ile alakası olan birisi, savcılık makamınca neden serbest bırakıldı?

Savcılık Uyuşturucu Hakkında Canlı Yayın Yapan Genci Serbest Bıraktı!

Halk şu anda alınan hukuki kararın tepkisini sürdürüyor. Kastamonu sokaklarında serseri kurşun gibi dolaşan uyuşturucu illetinin bariz kanıtlarla yakalanmasına rağmen neden halen ilgili makamlarca durdurulmadığı merak ediliyor. Halk, okul çevrelerinde ve kuytu sokaklarda uyuşturucu satıcılarının varlığından ve gündeme gelen madde bağımlılığı ile alakalı olaylardan bir hayli rahatsız olmuş durumda. Herkes, gençlerin büyük bir bataklığa sürüklenmesine neden olan ve ülke ekonomisine büyük kayıplar yaşatan bu sorunun acilen ilgili makamların duyarlılığı ile çözülmesini istiyor. Halkın gösterdiği tepkiye karşın, devletin yargı organlarının böylesi alaycı kararlara imza atıyor olması, büyük tepki topladı.

Kastamonu, Narkotik ekiplerince yapılan bu operasyonun perde arkasını merak ediyor. Halk, bir şahsın nasıl olup da kamuoyuna açık bir şekilde, hiçbir tereddüt unsuru gözetmeden, uyuşturucu maddeleri anlatan bir canlı yayın yapabildiğini merak ediyor. Bu da sosyal medya platformlarının gerçekten denetime ihtiyaç duyduğunu kanıtlayan olaylardan bir tanesi. Devletin ve ilgili makamların sosyal medya üzerindeki aktiviteleri devamlı olarak takip etmesi ve bunu devlet menfaatleri doğrultusunda kullanması, çok iyi neticelerin alınmasına vesile olabilir. Kastamonu, son dakika gelişmeleri ile gündeme geldikçe sizlerle paylaşacağız.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu