Kardeşlik ve Kalleşlik

Milletçe hedefe kilitlendik. Gözümüz, kulağımız Suriye’nin kuzeyinde;  yani güneyimizde ve Fırat’ın doğusunda. Kahraman Mehmetçiğimiz “ Barış Pınarı Harekatı “ile bölgeyi teröristlerden temizliyor. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Onlar bizim can güvenliğimiz, göz bebeklerimiz, kınalı kuzularımız. Onlar, İstiklal Harbinde destan yazan dedelerimizin torunları… Teröristlerden temizledikleri yerlerdeki halk coşku ve mutluluk içerisinde. Tüm bölge halkının bu beladan kurtarılıp bölgenin güvenliğinin sağlanması amacımız ve hedefimiz. Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanmasından başka bir amacımız yoktur, yani toprak kazanma gibi çağ dışı bir gayemiz yoktur.

Bölgenin terörden arındırılması, ülkemize sığınmış 4 milyon civarındaki Suriyeli mültecilerin yeniden vatanlarına kavuşması gibi kutsal bir amaca da hizmet etmektedir. Bu insanların vatanlarına kavuşmaları ve güvenliklerinin sağlanarak huzur içerisinde yaşamaları ülkemizin huzuru ve güvenliği için de ayrı bir ehemmiyet arz ediyor. Bölgede kalıcı barışın temini ve huzurun sağlanması için harekatımızın başarılı olabilmesi için mutlaka diplomatik olarak yapılması gerekli adımların da atılması şarttır. Bu adımlardan en başta geleni, yeni bir Suriye anayasası için mevcut Suriye yönetimiyle masaya oturmaktır. Bu bizim elimizi daha güçlendirebileceği gibi bugün bize karşı tavır alanları da içine düştükleri gafletten uyandıracaktır.

ABD Başkanı Donald Trump’ın beyanatları nasıl sinir katsayımızı artırıyorsa, Arap Birliği Ülkeleri’nin acil olarak toplanıp yayımladıkları sonuç bildirisinde, harekatımızı işgal ve Suriye’nin egemenliğini ihlal olarak niteleyerek “ Türkiye Suriye’den çekilmeli. Türkiye’nin Suriye’ye saldırısına cevap olarak bazı adımlar atılacak.” İfadelerine yer vermeleri  sinirimize tavan yaptırıyor.Behey gafiller, Amerikan uşakları, İsrail hizmetkarları, Osmanlıyı arkadan vuran kalleşler! İsrail’in işgal ettiği Golan Tepeleri’nin Amerika başkanı kaçık tarafından İsrail toprağı olarak ilan edilmesine toplanıp neden böyle bir tepki veremediniz? Filistin’deki  İsrail kıyımına neden böyle bir ses çıkaramadınız?  Müslümanlığınıza ne oldu? Siz nasıl Müslümansınız? Yaşadığınız coğrafyada oluk oluk Müslüman kanı akıtan ABD, AB, İsrail ve diğer emperyalist güçlerle nasıl beraber olabiliyorsunuz? Uluslar arası platformlarda her daim yanınızda olan ve sizi her zaman destekleyen Türkiye’ye karşı tavır almaktan utanmıyor musunuz? Din kardeşliğimize ne oldu? Artık bundan böyle sizi kardeş olarak değil kalleş olarak göreceğim. Bu düşüncem hiçbir surette değişmeyecek. Bize MACARİSTAN, KAZAKİSTAN, AZERBAYCAN, BOSNA HERSEK… gibi kardeşler ve hakiki dostlar lazım. Bu dost ve kardeş ülkelere selam olsun.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu