Kar tatilinde ek ders kesilir mi?

Bu sene nihayet kar ile geçen bir kış geçiriyoruz. Bu durumda Bir çok il ve ilçede okullar tatil olmakta.

Yılbaşı ve diğer resmi tatillerde yapılan son sözleşmeye göre ek ders ücreti ödenmiyor fakat kar tatili bu konu dışında kalıyor. Aşağıdaki hükme göre;

“(1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Kar tatili gibi durumlarda ek ders ücreti tam ödenir. Bir sonraki sözleşmede ne kararlaştırılır bilinmez fakat 2015 31 aralığa kadar bu böyle devam edecek.

Sağlıklı günler dileriz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kar tatilinde kadrolu öğretmene ek ders var da ücretli öğretmene neden yok ek ders anlamış değilim.Çok büyük bir haksızlık bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu