Kanımız Dondu

Kaçık ABD Başkanı Donald Trump’un Cumhurbaşkanımıza yazdığı skandal mektup büyük bir hayal kırıklığı yaratarak büyük tepki çekti. Bu mektubun Amerika basınından öğrenilmesi de ayrı bir hayal kırıklığı ve ayrı bir skandal. Çünkü bu mektup hakkındaki bilgilendirme yöneticilerimiz tarafından yapılmalıydı. Anlaşılması zor bir durum.

Ankara’ya gelen ABD heyeti ile yapılan görüşmelerin ardından Barış Pınarı Harekatı’na beş gün süreyle ara verilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı açıklandı. Bu süre içerisinde terör örgütleri, belirlenen güvenli bölgenin dışına çekilecek ve elindeki ağır silahları bırakacak. Bununla birlikte ABD, uygulama kararı aldığı ekonomik yaptırımlardan vaz geçecek. Bu zamana kadar verdiği sözleri hiç tutmayan, daima bizi aldatan ABD’ye güven duyabilir miyiz? İnşallah yine aldatılan olmayız.

Trump’ın Cumhurbaşkanımıza gönderdiği onurumuzu zedeleyen ve kanımızı donduran mektup aynen şöyle: “ Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben deTürkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler.

Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Budala olma. Seni daha sonra arayacağım.” Bir Türk vatandaşı olarak kanıma dokundu; bu terbiyesizliği, bu hakareti, küstahlığı,bu küçük düşürülmeyi asla kabul etmiyorum. Bu mektuba gereken cevabın verilmemesi ve çöpe atılması anlaşılması çok zor bir durum. Bu mektup, tüm Türk milletine yapılan büyük bir hakarettir. Çünkü, Cumhurbaşkanımız, Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil ediyor.

Bu skandalın ardından harekatın durdurulması görüşmeleri sonucunda varılan anlaşmaların kamuoyuna zafer olarak mutluluk naralarıyla açıklanması aslında bir hezimettir, toplum üzerinde büyük bir kazanım elde edildi algısını oluşturmaktan ibarettir. Ayıptır, yazıktır; toplumu aptal yerine koymaktır.Bu algı operasyonları kanımıza dokunuyor.Gerçekçi olun ve toplumu doğru bilgilendirin! Kendinize gelin! Güneş balçıkla sıvanmaz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu