Kamuya Yüksek Maaşla Sözleşmeli Personeli Alınacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü imzalı yeni bir personel alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu ilanda üniversite bünyesinde kamu personeli olarak istihdam edilmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı ile sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kamuoyuna duyurulan sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanında işe alınacak personelin yüksek maaşla görevine başlayacağına değinildi. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün duyurduğu sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanı hakkında merak edilen tüm detayları ve ilanda yer alan başvuru şartlarını haberimizden öğrenebilirisiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün bugün itibarıyla duyurduğu yeni kamu personel alımı ilanında KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartıyla üniversite bünyesinde sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Yayınlanan ilanda “Üniversitemiz Bilgi İşlem ve Yayım Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6. maddesi ile bu maddeye dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, aşağıda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan yazılı ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 5 (beş) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Maaşla Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İlanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın da resmi sitesi üzerinden yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında duyurduğu Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. Yayımlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların, başvuru işlemlerini 3 Mart 2020 tarihi ile 17 Mart 2020 tarihleri arasında yapacakları ifade edildi. Adayların başvuru işlemlerini “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru” linkinde bulunan bilgileri doldurarak yapılması gerektiği bu bilgilerin eksik olması halinde adayın başvuru işleminin iptal edileceği kaydedildi.

Adayların en geç 17 Mart 2020 tarihine kadar “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu”nu doldurarak, formun üzerine fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte Boğaziçi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Bebek İstanbul adresine elden teslim etmek suretiyle şahsen başvuru yapacakları duyuruldu.

Boğaziçi Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuru Şartları

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan kamu personel alımı ilanı kapsamında adaylarda aranan bazı şartlar şu şekilde açıklandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
  • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirmiş olmak
  • Mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelendirmek
  • Sınav sonuçlarında başarılı olan adayların tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri şartıyla sözleşmeleri yapılacaktır.

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların en geç 17 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını belirtilen adrese şahsen yapmaları gerektiği duyuruldu.

 

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu