Kamuya 27 İdari Personel Alımı İlanı Yayınlandı! Kamu Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) güncel iş ilanları arasında yer lalan kamu personel alımı ilanları, devlet dairelerinde çalışmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alımı ilanında kamu kurumları arasında yer alan Türk Akreditasyon Kurumu’na toplam 27 idari personel alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR’un kamu iş ilanları kategorisinde yer alan ilan bilgilerine göre personel alımı başvuruları 25 Şubat 2020 tarihinde sona erecek. Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak için söz konusu ilana başvuruda bulunmak isteyenlerde aranan şartlar da ilan metninde yer aldı. İŞKUR üzerinden yayınlanan kamu personel alımı ilanları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden güncel kamu iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak 4 Şubat 2020 tarihinde Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde yer alan “kamu personel alımı” ilanları kategorisinde yer alan iş ilanına göre, kamu kurumları arasında yer alan Türk Akreditasyon Kurumu’na toplam 27 idari personel alımı yapılacak. Türk Akreditasyon Kurumu tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan resmi personel alım ilanında istihdam edilecek çalışanların hangi kadrolarda görevlendirileceğine de yer verildi.

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı ve İdari Personel Giriş Sınavı İlanı

Devlet kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 10 adet Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosuna ve 17 adet İdari Personel kadrosuna personel alımı yapılacağı belirtildi. Adayların işe alınırken sözlü giriş sınavına tabi tutulacağı aktarıldı. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, her bir sınav için “Giriş Sınavı Bilgileri Tablosu”nda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türlerinden almış oldukları en yüksek puana göre sıralanarak, her gruptan atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacak.

Kurumu personel alımı ilanı detaylarında, grup itibarıyla yapılacak giriş sınavına katılma hakkı elde eden en son adayla eşit puan almış tüm adayların sözlü sınava çağırılacağı aktarıldı. Adayların “Giriş Sınavı Bilgileri Tablosu”nda belirtilen gruplardan sadece birine müracaat edebilecekleri ifade edildi. Ayrıca gruplar arasındaki sayısal belirleme ve değişiklik yapma yetkisi Türk Akreditasyon Kurumu’na ait olduğu aktarıldı.

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Türk Akreditasyon Kurumu’nun İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla gerçekleştirdiği personel alımında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılma Şartları şu şekilde belirlendi:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımak,
  • 2018 veya 2019 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) Giriş Sınavı Bilgileri Tablosu’nda yer alan her grup için belirtilmiş puan türünde asgari puan almış olmak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren kurumların ilgili öğrenim programlarından ya da YÖK tarafından denk kabul edilen yurt dışı kurumların öğrenim programlarından mezun olmak,
  • Giriş sınavının yapıldığı gün itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve sonrası doğanlar)

Bu şartları taşıyan adayların arasında yapılacak değerlendirmede, adayların öğrenim dallarına ilişkin temel bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı ile genel yetenek ve genel kültürü bakımından değerlendirilerek bu kategorilerde ayrı ayrı puan verilmek suretiyle sıralama belirleneceği açıklandı. Adaylar başvurularını İŞKUR’un resmi internet sitesi aracılığıyla yapabilecek.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu