Kamu Personeli Kamu Lojmanı Satın Alabilecek

Kamu Personeli Kamu Lojmanı Satın Alabilecek, Kamu kuruluşlarında çalışan personeller oturduğu evlerini satın alabilecekler. Kamuya ait lojmanlarda konaklayan ve kamuya ait evlerin satışı esnasında oturduğu evi satın almak isteyen Kamu çalışanı vatandaşlar eğer isterlerse oturdukları evi satın alabilecekler. Ayrıca Kamu personellerine ev almada kolaylıklar da sağlanacaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapılan yeni düzenlemeye göre kamu çalışanın oturduğu kamuya ait evi satın almaları artık çok kolay. Getirilen yeni düzenlemeler ile kamu çalışanının oturduğu kamu evini satın alma koşullarına iyileştirme getirildi. Yapılan yeni düzenlemeler ile kamu çalışanı oturduğu kamuya ait lojmanı satın alabilecek. Üstelik satın almak istediğinde de ödemede kolaylık da sağlanacaktır. Belirlenen lojman fiyatının belirli bir oranını peşin ödeyerek geriye kalanı belirlenen taksit sayısına bölerek ödeme işlemi ile satın alabilecek.

Kamu Çalışanına Konut Satış İşlemi Detayları

Kamu Çalışanına Konut Satış İşlemi Detayları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışmakta olan personellerin yine kamuya ait oturdukları evleri satın almaları hususunda kolaylıklar getirildi. Konutlar ihale yöntemi ile satışa çıkarılacak, yapılan ihale sonunda verilen en yüksek fiyat konut içerisinde oturan kamu personeline iletilecek. Kamuya ait lojmanda oturmakta olan kamu personeli, yapılan fiyat bildiriminden sonra eğer isterse oturduğu evi satın alabilecek.

Yapılan yeni düzenlemeye göre oturduğu evi satın almak isteyen kamu personeline ödemede de kolaylıklar sağlanacak. Satın alma seçenekleri aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Belirlenen konut bedeli, % 20 peşin geriye kalan 60 Ay vade
  • Belirlenen konut bedeli, % 25 peşin geriye kalan 84 Ay vade
  • Belirlenen konut bedeli, % 30 peşin geriye kalan 120 Ay vade

Ödemelerdeki artış TÜFE oranlarında olacak ve en fazla % 12 olarak gerçekleşecek. Oturduğu evi satın almak isteyen kamu çalışanına gerekli görülen tüm kolaylıklar sağlanmaktadır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu