Kamu Hastanesine 108 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak!

Kamu hastanelerinde sağlık personeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı hastaneye 108 kişilik kontenjan dahilinde sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. Sağlık personeli alımlarının 6 farklı branştan yapılacağı bildirildi. olarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin eğitim ve araştırma hastanesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtilen sağlık personeli alımı ilanında başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Üniversite hastanesinde sağlık personeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren sözleşmeli personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, üniversite bünyesinde bulunan hastaneye sağlık personeli alımı yapılacağı duyurusu yayınlandı. Üniversitesini kurumsal internet adresi üzerinden yapılan duyuruda, birbirinden farklı 6 branştan toplamda 108 sağlık personeli alımı yapılacağı bildirildi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü, yayımlandığı ilan detaylarında hangi branşlardan hangi şartlarda sağlık personeli alımı yapacağına da yer verdi.

Adnan Menderes Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı İlanı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü’nün yayımladığı personel alımı ilanında yapılan resmi açıklamada, “Üniversitemiz Hastanesinde (giderleri Özel bütçeden karşılanmak üzere) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrasına göre (KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle) aşağıda belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların yalnızca ilan edilen pozisyonlardan birine başvuru yapabilecekleri belirtilirken, adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacağı ve sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmelerinin 1 ay içinde feshedileceği bildirildi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesine yapılan sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında kadrolar şu şekilde açıklandı:

 • Eczacı
 • Psikolog
 • Diyetisyen
 • Hemşire
 • Sağlık Teknikeri
 • Diğer sağlık personeli

Adnan Menderes Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
 • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu sınavlarından lisans mezunları için KPSS P93, ön lisans mezunları için KPSS P93, lise mezunları için KPSS P94 puanında belirtilen asgari puan şartını taşımak
 • Giriş sınavı tarihi itibarıyla ene az 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesinde belirtilen sözleşmeli personel hükümlerine uygun olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularının kabul edileceği bildirilirken, Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan şartı aranmadığı hatırlatıldı. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacağı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Başvuru İşlemleri

Adayların başvurularını Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin resmi internet sayfası üzerinde bulunan iş talep formunu tam ve eksiksiz doldurarak yapabilecekleri belirtildi. Bu formun yanı sıra adaylardan başvuru işlemleri sırasında istenen belgeler ile birlikte ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Hastane Başmüdürlüğü adresine şahsen ya da posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerektiği açıklandı. Posta yoluyla yapılan başvurulardaki olası gecikmelerden üniversitenin sorumlu olmayacağı hatırlatıldı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu