Kamu Bankalarından İşe Devam Kredi Desteği Kampanyası!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından işletmeleri ve işverenleri yakından ilgilendiren yeni bir kredi kampanyası duyurusu yapıldı. Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen tüm sektörlerdeki işletmelere 6 ay faizsiz sadece ana para ödemeli işletme kredisi verileceği açıklandı. KOBİ’leri yakından ilgilendiren kamu bankaları işe devam desteği kredi kampanyası hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Koronavirüs salgını yüzünden işleri kötüye giden ve kara kara düşünen işletme ile KOBİ’lere kamu bankalarından destek geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından ortaklaşa olarak sağlanan yeni kredi kampanyası kapsamında sektör şartı bulunmadan koronavirüs salgını dolayısıyla olumsuz etkilenen tüm işletmelere, faizsiz kredi imkanı sağlanacağı belirtildi. Kamu bankaları tarafından yapılan ortak duyuru ile KOBİ’lerin ayakta kalması içi “İşe Devam Kredi Desteği” kampanyasının başlatıldığı ifade edildi.

Kamu Bankalarından 6 Ay Faizsiz Kredi Desteği

İşe Devam Kredi Desteği kapsamında kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için harekete geçen Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yaptıkları ortak duyuru ile işletmelere 6 ay boyunca ana para, faiz ödemesiz kredi imkanından faydalanabilecekleri yeni kredi kampanyasını başlattı. Bu kampanyadan yararlanarak avantajlı kredi kullanan KOBİ’ler 6 ayın sonunda ise 36 aylık yüzde 7.5 faiz ile krediden faydalanmış olacaklar. Kamu bankalarının bu ticari kredi kampanyası, ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen tüm işletmelere sunulacak. Kredi kullanımında işletmeler için herhangi bir sektör ayrımı gözetilmeyecek.

Kamu Bankaları 6 Ay Faizsiz Kredi Kullanım Koşulları

Devlet bankaları tarafından sağlanacak olan 6 ay faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen firmalarda kredi kullanım koşulu olarak tek şart aranacak. Buna göre Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın ortaklaşa başlattığı “İşe Devam Kredi Desteği” kampanyasından yararlanmak isteyen firmaların 2020 Şubat sonu itibarıyla kayıtlı çalışan sayılarında azaltma yapmamaları gerekiyor. Bir çalışanını bile işten ayıran işletmeler, devletin sunduğu bu avantajlı kredi imkanından yararlanamayacak. Kredi Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank dışında Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarından da finansman olarak kullanılabilecek.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu