İzmir Büyükşehir Belediyesi KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden güncel iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda özel sektör şirketinin de personel ihtiyacını karşıladığı İŞKUR aracılığıyla iş arayanlar da hızlı bir şekilde iş sahibi olabiliyor. Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bugün itibarıyla İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yeni bir personel alımı ilanı yayınladığı görüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZBELCOM bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı olmadan en az ilkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden toplam 35 personel alımı yapılacağı duyuruldu. İŞKUR iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru şartları da İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alım ilanında yayınlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi iştirakçilerinden olan İZBELCOM bugün itibarıyla Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İzmir’de iş arayan vatandaşların yakından takip ettiği ilana göre İŞKUR’un kruum duşu kamu işçi alımı kategorisinde yayınlanan ilana İZBELCOM’un kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere en az ilkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden toplam 35 personel alımı yapacağı duyuruldu.

KPSS Şartsız İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alımı ilanına göre İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZBELCOM bünyesinde istihdam edilmek üzere aranan personellerin yerleştirilmesinde KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puanlarının göz önünde bulundurulmayacağı açıklandı. İZBELCOM bünyesinde çalışacak olan personelin alımında ayrıca yazılı veya sözlü sınav şartı da istenmediği duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bugün itibarıyla İŞKUR üzerinden yayınladığı KPSS şartsız personel alımı ilanında hangi kadrolara personel alınacağı da açıklanmış oldu. Buna göre İZBELCOM bünyesinde istihdam edilecek personel şu kadrolara alınacak:

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi 20 büro memuru,
 • 2 inşaat mühendisi,
 • 2 makine mühendisi,
 • 2 istatistikçi,
 • 1 gemi adamı (yağcı),
 • 2 istatistikçi,
 • 2 elektrik teknisyeni ve
 • 6 vasıfsız işçi

olmak üzere toplamda 35 personelin işe alınacağı İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBELCOM başvurularında ayrıca özel şartlar da yer aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Başvurusu

Herhangi bir KPSS veya yazılı ya da sözlü sınav şartı olmadan başvuruların yapılabileceği İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı başvuru tarihleri de ilanda belirtildi. Buna göre İZBELCOM memur alımı başvuruları 25 Ocak 2020 tarihinde başlayıp, 27 Ocak 2020 tarihinde son bulacak. Adayların başvuru şekli de ilanda İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından belirtildi. İZBELCOM bünyesinde açılan 35 iş ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların, söz konusu başvuru tarihleri arasında İZBELCOM kurumsal internet sitesi üzerinden online başvuru yapmaları gerektiği duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kamu Dışı İşçi Alımı İlanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi çevre korunması iyileştirilmesi müşavirlik ve proje hizmetleri İZBELCOM kapsamına kamu dışı işçi alımı ilanı yayınladı. Daimi kadrolu istihdam edilecek olan işçilerde en az 1 yıllık deneyim süresi arandığı da belirtildi.

Müracaat koşulları şu şekilde ilanda açıkça yer aldı:

 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
 • Herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması
 • Adli sicil kaydı bulunmaması
 • İlkokul mezunu olmak

Başvuru için gerekli belgeler özgeçmiş olarak duyuruldu. Tam zamanlı, tekli, üçlü vardiya sistemi ile istihdam edilecek işçilerden olmak isteyen adayların, İzmir Büyükşehir Belediyesi kamu dışı işçi alımı ilanına İŞKUR internet sayfası üzerinden ulaşabilmeleri mümkün olmaktadır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu