İstanbul Üniversitesi İŞKUR Üzerinden Daimi 20 İşçi Alımı Yapacak

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre İstanbul Üniversitesi personel alımı yapacak. Yayınlan ilanda İstanbul Üniversite’ne kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 20 işçi alımı yapacak. Alımlar İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yapılacak. Personel alımlarında istihdam kura ile belirlenecek. Personel alımı için başvuracak adayların ilanın yayınlandığı tarihten itibaren beş gün süreyle başvuru yapmaları gerekmektedir. Bireylerin KPSS sınavına girmiş olmaları gerekmez.Ön başvuruları kabul edilen adaylar sözlü sınava tabii tutulacaktır. Bu sınavdan başarıyla çıkanlar çalışmak için kazanacaktır. Başvuran adaylar arasından kura seçimi yapılacaktır. Bu kura çekimi sonucu noter tarafından gönderilen listeler ve sözlü sınav yeri ve tarihi http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr  adresinden takip edilecektir. Adaylara başka herhangi bir yolla bilgi paylaşımı yapılmayacaktır.

Sınav kurulu tarafından işe alınacak personel sayısı kadar bir personel listesi oluşturur, bu asıl listedir. Daha sonra yeterli sayıda yedek listesi oluşturulur. İşe başlamayanlar ve ilk altmış gün içinde işten ayrılanların yerine bu yedek listesindeki kişiler geçirilir. Bununla birlikte yedek listesinden yapılacak olan alımlar listenin ilk sırasındaki kişiyle başlar. Asil ve yedek üyeler İstanbul Üniversitesi kurumsal internet sayfası üzerinden duyurulur. Uygulamalı sınavların yapılacak olduğu durumda ise bu kurallar yine sınav kurulunca bildirilir.

İstanbul Üniversitesi İşçi Alımı Genel Şartlar Neler?

İŞKUR üzerinden yapılan açıklamaya göre işe alımlarda aranacak genel şartlar şu şekildedir:

  • Türk vatandaşı olmak.
  • En az orta öğretim mezunu olmak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • 35 yaşından gün almamış olmak.

Bu genel şartları taşıyan herkes başvuru yapabilir. Başvuru işleminden sonra kura yöntemiyle liste belirlenecektir. Bununla birlikte noter kurasına katılacak isim listesi 21 Ocakta http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr  adreslerinden duyurulacaktır. Noter huzurunda gerçekleşecek olan kura işlemi 23.01.2020 Perşembe günü saat 10:30 da İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi kapalı spor salonunda (Üniversite Mah. Bağlariçi Cad No:7 Avcılar-İstanbul) adresinde yapılacaktır.

Noter kurası sonucu mülakat sınavına katılmaya hak kazanmış kişilerin asil ve yedek listeleri üniversitenin resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu internet sitesi duyurusu tebligat olarak kabul edilecektir bundan başka herhangi bir posta yoluyla tebligat bildirimi yapılmayacaktır. Kura sonucu mülakat sınavına katılmaya hak kazanmış adaylar ise İŞKUR sisteminde kayıtlı bulunan cep telefonlarına kısa mesaj atılarak bildirilecektir.

Noter huzurunda gerçekleşecek olan kura seçimi halka açık alanda olacak bu sayede dileyen herkes kura çekimini izleyebilecek. Bununla birlikte kura çekimini izlemek isteyen adayların sayısı salon kapasitesinden fazla olursa adaylardan sadece salona sığabilenleri kura çekimini izleyecek.

İŞKUR Üzerinden Temizlik İşçisi Olarak Başvurmak İçin İstenen Belgeler

İstanbul Üniversitesi’ne işçi olarak başvurmak için adaylardan istenen belgeler şu şekildedir:

  • Kimlik belgesinin aslı veya fotokopisi.
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf.
  • Adli sicil kaydının belgesi.
  • SGK’dan emekli maaşı, yaşlı maaşı veya malullük maaşı almadığını gösteren belge.
  • Diploma yada mezuniyet belgesi.
  • Erkek adaylar için ise askerlik durum belgesi.

Başvuru yapmak isteyen adaylar ilanın yayınlandığı tarihten itibaren beş gün içinde başvurularını İŞKUR İl Müdürlüklerine, hizmet merkezlerine, hizmet noktalarına şahsen başvuru yapabilir. Başvuru yapmak için  https://esube.iskur.gov.tr  adresine girerek de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu süreçlerin sonunda göreve başlamaya hak kazanan adaylar Atamaya Yetkili Amirin Olur işlemleri sonucunda belirtilen tarihte göreve başlayacak. Başvuru süreci boyunca istenen belgelerin herhangi biriminde eksiklik veya yanlış beyan olduğunun tespit edilmesi durumunda adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu