İŞKUR’un Anne Projesi Nedir?

İŞKUR’un Anne Projesi Nedir? İŞKUR her zaman olduğu gibi yine annelere destek olmaya devam ediyor. İŞKUR annelere 2400TL’ye kadar destek sağlıyor. İŞKUR’un hayata geçirdiği “İşte Anne Projesi” tüm annelerin ilgisini çekmiş durumda. İŞKUR’un düzenlediği proje çalışmasına 0 – 15 yaş arası olan tüm anneler katılım sağlayabiliyor. İŞKUR her zaman düzenlediği projeleri ile iş arayan birçok insan için umut olabilmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde İŞKUR tarafından düzenlenen “İşte Annem Projesi” ile de anneler için maddi destek imkanı sağlanması hedefleniyor. Hazırlanan proje ile birlikte annelere aylık 2400TL ödemeler yapılacaktır. Düzenlenen proje ile birlikte annelere projeye katılım için günlük 80TL maddi destek sağlanacaktır.

Proje Başvuru Şartları

Proje Başvuru Şartları, Düzenlenen projeden 0 – 15 yaş arasında çocuğu bulunan 15 yaş dahil tüm anneler faydalanabileceklerdir. Çocuğun proje esnasında 15 yaşını tamamlaması katılım için bir engel değildir. Ayrıca projeye evlat edinen anneler de katılım sağlayabilirler. Belirtilen şartları sağlayan kadınlarımız kurum tarafından düzenlenen mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katıldıkları takdirde, devam ettikleri sürece ödeme yapılmaktadır.

İŞKUR aracılığı ile düzenlenen “İşte Anne Projesi” çalışmak isteyen fakat iş bulamayan annelere umut olmaktadır. Devlet çalışmak isteyen annelerimize günlük meslek eğitim kurslarında eğitimler de vermektedir. Bu eğitimlere devam eden annelere günlük 80TL ödeme yapılmaktadır. Yapılan günlük ödemelere aylık olara bakıldığında toplamda 2400TL’yi bulmaktadır.

İŞKUR’un düzenlediği projeye katılım sağlayan annelerimizin, iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ile genel sağlık sigortası primi tarafımızdan karşılanmaktadır. Hazırlanan projede iş başı eğitim programları bilişim ve imalat sektöründeki iş yerleri için en fazla 6 ay, diğer meslek grupları için ise en fazla 3 ay olarak uygulanmaktadır. Çalışma programı günlük en az 5 saat, en fazla ise 8 saat olarak düzenlenmektedir. Haftalık olarak 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir. Programa katılım sağlayan kadınlarımıza toplamda 3 aylık eğitim süresi için 7200TL ödenek sağlanmaktadır.

  • İşkur’a kayıtlı işsiz olmak.
  • Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.
  • İşverenin, birinci ya da ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak.
  • İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.
  • Emekli olmamak.
  • Başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu