İŞKUR’dan Üniversiteye En Az İlkokul Mezunu 15 Temizlik Personeli İlanı

Yayınlanan personel alımı ilanına göre İŞKUR aracılığı ile Dicle Üniversitesi personel alımı yapacak. Başvurular sadece İŞKUR sitesi üzerinden online yollarla gerçekleşecek. Bununla birlikte yayınlanan ilana göre başvuracak adaylar kadın yada erkek olabilir. Adaylarda aranan eğitim şartı ise en az ilkokul mezunu olmasıdır. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre adaylarla tercihen Diyarbakır merkez ve ilçelerde oturuyor olması istenecek.

İŞKUR aracılığıyla yayınlanan bu ilandan faydalanabilmek için 20.01.2020 tarihine kadar başvuruların İŞKUR üzerinden çevrimiçi olarak yapılmış olması gerekiyor. Dicle Üniversite’sine alınacak personel sayısı toplamda 15 olacak.  Başvuru süresi tamamlandığında başvuran adaylar arasından sözlü sınava girmeleri  için seçim kura yoluyla yapılacak.

Başvuru için adaylarda aranan diğer şartlar ise şu şekildedir:

  • En az ilkokul en fazla lise mezunu olmak.
  • Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • Başvuru yapan adayın temizlik yapmaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması.

Kura İşlemi Ne Zaman Olacak, Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İŞKUR tarafından bildirilen liste ile Dicle Üniversitesi’ne bildirilen başvurular arasından istihdam edilecek personel sayısının dört katı kadar asıl ve yedek liste oluşturulacak. Listeler arasından isimler noter huzurunda çekilecek kurayla yapılacak. Kura sonucunda kura sonucunu bildiren herhangi bir geri bildirim adaylara yapılmayacaktır. İsteyen tüm adaylar kura çekilişini izleyebilecektir.

Kura sonucu ise adaylara yazılı olarak bildirilmeyecek ve www.dicle.edu.tr internet adresinde yayınlanacaktır. Kura çekme işleminin 31.01.2020 tarihinde Dicle Üniversitesi’nde gerçekleştirilmesi planlanıp herhangi bir değişiklik olduğu takdirde adaylara internet üzerinden duyurulacaktır.

Sözlü sınava girecek adaylardan istenen belgeler, teslim yeri ve teslim tarihi gibi bilgiler adaylara kura çekme işleminden sonra bildirilecektir. Bu bilgilendirme www.dicle.edu.tr internet adresinden olacaktır. Sözlü sınava ilişkin diğer detaylarda kura işleminden sonra aynı internet adresinden verilecektir.

Sözlü Sınav Nasıl Olacak ve Ne Zaman Açıklanacak?

Noter huzurunda yapılan kura işleminin ardından adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Bu sözlü sınav Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17’nci maddesinin 1’inci fıkrası gereğince yapılır. Sınava girmeyen adaylar sınav hakkını ve çalışma şansını kaybeder.

Sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve adayların atama usulündeki başarı puanı bu sınava göre şekillenecektir. Başarı puanlarının eşitliği görüldüğü durumlarda ilk önce yaşı büyük olana fırsat verilecektir. Adaylarda yaş eşitliği de görülürse diploma durumu diğerinden daha üstün olana şans verilecektir. Mezuniyet eşitliğinin de görüldüğü takdirde adaylardan önce mezun olana fırsat verilir.

Sözlü sınav ve sözlü sınav bilgileri ve sonuçları da yine internet adresi üzerinden olacaktır.

Göreve Başlama Süreci Nasıl Olacak?

Sözlü sınav sonrası başarı puanı en yüksek adaydan en düşük adaya bir liste oluşturulacak en üst sıradan başlamak koşuluyla açık personel kadrosu kadar asıl ve yedek listesi oluşturulacaktır. Göreve başlamak isteyen ve hak kazanan adaylar istenen belgeleri şahsi olarak verilen süre zarfında Dicle Üniversitesine teslim edecektir. Posta ve diğer yollarla evrak gönderimi dikkate alınmayacaktır.

Doğum, askerlik ve hastalık gibi nedenlerle gelemeyecek durumda olan adayların kanuni mazeret sayılması için bu durumu belgelemeleri gerekir. Kanuni mazeret süresi sona erdiğinde göreve başlamaları sağlanır. Asıl listedeki adayların herhangi bir suretle işe başlamamaları halinde alımlar yedek listesinin ilk sırasından başlamak şartıyla gerçekleşecektir.

Bununla birlikte Dicle Üniversitesi tarafından öngörülmüş deneme süresi 2 aydır. Bu 2 aylık süreç içinde göreve uygun olmadığı tespit edilen adayların iş akdi tazminatsız feshedilir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu