İŞKUR işsiz vatandaşlar için günde 4 saat çalışarak ayda 1500 TL kazanabilecekleri iş modelini sundu. Kadın istihdamını arttırmak için İŞKUR’dan kadınlara yönelik önemli bir kampanya yürütülüyor. Buna göre evde ek iş imkânları çerçevesinde ev hanımları günde 3 – 4 saat çalışarak 1000  - 1500 TL kazanabiliyorlar.

İŞKUR’dan Ev Hanımlarına Kazanç

Özellikle son zamanlarda koronavirüs salgını yüzünden evden kazanç sağlamak isteyenlerin sayısında artış görülüyor. İŞKUR bu kapsamda hem maddi açıdan destek olmak hem de kadınların istihdamını arttırmak için evde paketleme projesini hayata geçirdi. Bu kapsamda nikah şekeri, bitki çayı, sabun, tel toka kutulama, kulak çubuğu paketleme, poşet katlama gibi işler sayesinde aylık 1500 TL kazanmak mümkün oluyor. İlerleyen günlerde İŞKUR tarafından detayları açıklanacak ve alımları başlayacak olan proje kapsamında ev hanımları evde paketleme yaparak hem vakitlerini değerlendirecek hem de daha iyi bir gelir elde edecekler.

Evde Paketleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlerleyen günlerde İŞKUR’un konuyla ilgili detayları paylaşması bekleniyor. Ancak evde paketleme imkânından yararlanmak isteyenler kendilerine en yakın İŞKUR şubesine giderek iş başvuru formu doldurmaları gerekecek. Formu doldurduktan sonra ev hanımının eğitim sertifika belgesi ve diğer belgeleri kendi meslek danışmanı tarafından kontrol edilerek onaylanacak. Daha sonra ise başvuru yapan kişinin iletişim bilgileri de alınacak. Sisteme giriş yapıldıktan sonra oluşturulan havuzda başvuru yapan ev hanımı uygun işlerin çıkması halinde sistem tarafından otomatik olarak eşleştirmeye tabi tutulacak ve daha sonra SMS gönderilerek başvuru sahibine ulaşılarak iş hakkında bilgi verilecek. Başvuru yapan bu iletiyi olumlu yanıtlarsa parça başına para kazanmış olacak. Örnek olarak 1000 nikah şekeri paketlemesi yapılması gerekiyorsa parça başına ücretlendirme olacak ve teslim ettiği sayıda ücreti, işverenden alabilecek. Çalışma koşulları için ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. İşveren tarafından teslim tarihinde teslim edebilmesi koşuluyla ev hanımları kendi çalışma saatlerini belirleyecekler. Paketlerini teslim ettikten sonra da anlaşılan ücret üzerinden gelir elde edebilecekler. Daha fazla paketleme yapmak isteyenler için de tamamen kendi tercihlerine durum bırakılacak. Düzenli bir şekilde, günde sadece 3 – 4 saat ayırarak bu sayede 1000 – 1500 TL kazanmak mümkün olacak.

Sermayesiz İnternetten Kolayca Para Kazanmak İster misiniz ? İşte Para Kazanma Yolları

Lavanta Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır, Destekleri Nelerdir?

Evde Nasıl Para Kazanılır, Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Editör: TE Bilisim