Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren İŞKUR, her gün binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Uzun yıllardır işçi ve işverenleri bir araya getiren İŞKUR’un hizmetleri sadece iş bulma konusuyla sınırlı kalmıyor. Yurdun dört bir yanındaki iş arayan vatandaşlara Eğitim Programı kapsamında meslek sahibi yapan İŞKUR, ayrıca nakit ödemeleriyle gündeme geliyor. Kurumun Eğitim Programı adı altında başlattığı uygulamaya başvurup katılanlara her gün 327 TL nakit destek veriliyor.

İŞKUR 327 TL Ödeme Nasıl Alınır?

Uzun yıllardır işçi ve işverenleri bir araya getiren İŞKUR istihdam programlarını hızlandırdı. Yurdun dört bir yanında işsiz kalmaması için büyük çaba sarf eden kurumda Eğitim Programı başlatıldı. Bu sayede iş arayanlar meslek eğitimleri alarak kalifiye eleman haline gelecek.

Binlerce kişiye istihdam sağlayan İŞKUR’un eğitim programına başvuru yapanlar hemen kabul ediliyor. Bu programa katılıp günde 327 TL ödeme alabilmek için İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak yeterli görülüyor.

İŞKUR Eğitim Programı Ödemeleri

Türkiye çapında eğitim programları düzenleyen İŞKUR bu sayede vasıflı insan sayısının artmasını sağlıyor. Meslek sahibi yapılan kişiler, iş bulma konusunda avantaj elde ediliyor. İŞKUR’un iş arayan statüsündeki katılımcılara yönelik ödemeleri günlük 327 LT olarak belirlendi.

Öğrenciler ise okul hayatlarına devam ederken bir yandan eğitim programlarına katılarak meslek öğreniyor. İŞKUR’un Eğitim Programı kapsamında öğrencilere yaptığı ödeme ise 2023 yılında 245 TL olarak belirlendi. Öte yandan işsizlik ödeneği alanlar ise İŞKUR’dan günlük 164 TL ödeme alırken geleceğin mesleği olarak belirlenen programlara katılanlara günlük 359 TL cep harçlığı ödeniyor.

İŞKUR Eğitim Programı Başvurusu

Türkiye’nin dört bir yanında iş arayanlar, İŞKUR eğitim programı kapsamında meslek öğrenirken para kazanıyor. Bu eğitimlere katılabilmek için İŞKUR’da işsiz statüsünde kayıt açmak gerekiyor. Ayrıca 15 yaşını tamamlamak ve işverenin akrabası olmamak gibi şartlar bulunuyor. Emekli olmamak ve herhangi bir haktan mahrum olmamak gibi şartlara dikkat ediliyor. Bu şartları taşıyanlar İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden meslek eğitim programlarına başvuru kaydı yaptırabiliyor.

Editör: TE Bilisim