İŞKUR Üzerinden Üniversiteye En Az İlköğretim Mezunu 45 Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden kamu ve özel sektör kuruluşlarının güncel personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Trabzon Üniversitesi İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu öğrenim düzeyinden 43 yeni personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuruların 2 Mart 2020 tarihi ile başladığı belirtilirken bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 6 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını İŞKUR üzerinden iletmeleri gerektiği belirtildi. Trabzon Üniversitesi 43 yeni personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve diğer detaylar hakkında bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yeni bir personel alım ilanı yayınlandı. “Kurum dışı kamu iş ilanları” kategorisinde yer alan yeni personel alımı ilanına göre Trabzon Üniversitesi bünyesinde kadrolu olarak görevlendirilmek üzere en az ilköğretim ve lise mezunu öğrenim düzeylerinden toplamda 43 personel alımı yapılacağı açıklandı. Yeni personelin hangi kadrolarda ve pozisyonlarda istihdam edileceğine dair detaylı bilgiler de ilan metninde yer aldı.

Trabzon Üniversitesi 43 Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

İŞKUR resmi internet sitesi aracılığıyla duyurulan Trabzon Üniversitesi 43 kadrolu personel alımı ilanına başvuruların devam ettiği belirtildi. İlanda belirtilen en az ilköğretim ve lise mezunu şartı dışındaki diğer özel şartları taşıyan adayların en geç 6 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri ile İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekleri duyuruldu.

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İŞKUR üzerinden kamuoyuna duyurulan resmi açıklamada, “Rektörlüğe bağlı tüm iş yerlerinde sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi kapsamında, 4857 sayılı İş Kanununa göre çalıştırılmak üzere “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile aşağıdaki tabloda dağılımı gösterilen şekilde belirsiz süreli hizmet akdi ile “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.” denildi.

Trabzon Üniversitesi Hangi Kadrolara Daimi Personel Alacak?

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) kurum dışı kamu iş ilanları kategorisi üzerinden duyurduğu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü 43 yeni personel alımı ilanında başvuruları kabul edilen adayların hangi pozisyonlarda daimi olarak istihdam edileceği şu şekilde açıklandı:

 • Lise mezunu 20 güvenlik görevlisi alımı
 • İlk okul mezunu 1’i engelli, 1’i eski hükümlü olmak üzere 18 temizlik personeli alımı
 • 5 Bakım onarım hizmet personeli (İnşaat, sıhhi tesisat, elektrikçi) olmak üzere toplam 48 personel alımı yapılacaktır.

Trabzon Üniversitesi 43 Kadrolu Personel Alımı Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • İŞKUR aracılığı ile ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak (ilköğretim ve lise mezunu)
 • Devletin güvenliğine, anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile TCK’nın ilgili maddesinde yer alan yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamak
 • Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatı bulunmamak
 • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
 • Kamu haklarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlık veya malullük aylığı almıyor olmak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Ben bir şehit kızıyım benim engelli kızm var lise kızim var İlköğretim oğlum var bir tane iş verin kiradaym şehit evladinizim sadece bir tane iş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu