İŞKUR Üzerinden Üniversite Kadrosuna KPSS Şartsız 30 Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye’de milyonlarca iş arayan vatandaşı, personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşları ile bir araya getiren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), gerek bütün şehirlerde bulunan il ve ilçe müdürlükleri gerekse de resmi internet sayfası üzerinden iş arayan vatandaşların başvurularını kabul etmeye devam ediyor. İŞKUR güncel iş ilanları ile iş sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren son ilana göre üniversite kadrosuna daimi olarak istihdam edilmek üzere KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartsız 30 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Aksaray Üniversitesi’nin İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yayınladığı güncel personel alımı ilanında adayların hangi kadrolarda ve pozisyonlarda istihdam edileceği ve ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da belirtildi. Aksaray Üniversitesi 30 personel alımı ilanı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz gün Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yayınlanan iş ilanına göre kamu üniversitesine belirtilen kadrolarda ve belirtilen sayıda personel alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR’un kamu iş ilanları kategorisinde yer alan güncel ilana göre Aksaray Üniversitesi, bünyesinde çeşitli kadrolarda çalıştırmak üzere KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı olmadan 30 personel alımı yapacağını açıkladı.

Aksaray Üniversitesi Personel Alımı Hangi Kadrolara Yapılacak?

İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinde yer alan kamu iş ilanları kategorisinde güncel yeni personel alımı yapacağını açıklayan Aksaray Üniversitesi, bu ilana başvuruda bulunmayı düşünen adaylarda KPSS puan şartının aranmayacağını duyurdu. İlan detaylarında adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da yer alırken hangi kadrolara kaç adet personel alımı yapılacağı da İŞKUR internet sitesi üzerinden ilgili vatandaşların bilgisine duyuruldu.

İŞKUR güncel personel alımı ilanı detayları şu şekilde açıklandı:

 • Silahsız güvenlik görevlisi 10 yeni personel alımı,
 • Engelli temizlik personeli 3 yeni personel alımı,
 • Temizlik personeli 12 yeni personel alımı,
 • Sulama sistemleri montaj işçisi 1 yeni personel alımı,
 • Park Bahçe ve Koruların Bakımında bahçe bakım elemanı 4 yeni personel alımı

Aksaray Üniversitesi yeni personel alımı ilanında çalışanların istihdam edileceği kadroları ve kadro sayılarını bu şekilde açıkladı. Üniversite İŞKUR internet sitesi aracılığıyla toplam 30 yeni personel alımı yapacağını duyurmuş oldu.

Aksaray Üniversitesi Personel Alımı Başvuruları

Aksaray Üniversitesi’nin İŞKUR internet sayfası üzerinden duyurduğu güncel personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenlerin belirtilen başvuru tarihleri içinde İŞKUR şubelerinden ya da İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online olarak başvurularını tamamlamaları gerektiği açıklandı. Buna göre Aksaray Üniversitesi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların 10 Şubat ile 14 Şubat 2020 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Aksaray Üniversitesi Personel Alımı İlanı Genel Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • İŞKUR’da ilan edilen branşlarda talep edilen belgelere sahip olmak,
 • Affa uğramış olsalar bile ilgili kanunda belirtilen suçlardan mahkum olmamak,
 • Milli güvenliği karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen gruplarla ya da terör örgütleriyle bağlantısı bulunmamak,
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış, muaf ya da tecilli olmak)
 • Mesleğini yapmasına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık probleminin olmadığını sağlık raporu ile belgelendirmek,
 • Herhangi bir SGK kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almıyor olmak,

Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlamak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu