Kamu kuruluşlarına bağlı hastanelerde daimi olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yayınlandı. İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı kategorisi üzerinden duyurulan personel alımı ilanına göre İnönü Üniversitesi bünyesindeki tıp fakültesi ve araştırma hastanesine 169 personel alımı yapılacağı belirtildi. İstihdam edilecek personelin hasta ve yaşlı bakım elemanı olarak görev yapacağı açıklandı. İŞKUR tarafından gerçekleştirilen İnönü Üniversitesi 169 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı ilanında istihdam edilecekler İnönü Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak kura ile belirleneceği bildirildi. İnönü Üniversitesi 169 hasta ve yaşlı bakım ilanına başvuruda bulunmak isteyenleri yakından ilgilendiren başvuru şartları ve diğer detaylar hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye’nin güzide yükseköğretim kurumlarından Malatya’da bulunan İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası olan iskur.gov.tr adresi üzerinden yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. İŞKUR’un internet sitesinde “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde yer alan ilana göre İnönü Üniversitesi kendi bünyesinde bulunan tıp fakültesi ve araştırma hastanesine en az ortaokul mezunu adaylar arasından toplam 169 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapacağını açıkladı. Hastaneye alınacak 169 personel alımı için başvuruların Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden online olarak yapılacağı ve ilanda belirtilen başvuru şartlarına uygun adayların İŞKUR iş arayan sayfasından online başvuru kayıtlarını oluşturabilecekleri duyuruldu.

İnönü Üniversitesi Hasta ve Yaşlı Bakım Personeli Alımı Başvuru Şartları

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan 169 hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı:
  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Sabıka kaydı bulunmamak
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik görevini tamamlamış, tecil ettirmiş, ertelemiş veya muaf olmak
  • 18-35 yaş arasında olmak
  • Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak
  • Hasta bakımı ve temizliği ile ilgili yapılacak iş ve işlemlere ilişkin sağlık sorunu bulunmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almıyor olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir zihinsel veya bedensel engeli ile sağlık sorunu bulunmamak
  • İŞKUR veri tabanına kayıtlı iş arayan olmak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecekleri açıklandı. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvuruların kabul edildiği belirtildi.

İnönü Üniversitesi Hasta ve Yaşlı Bakım Personeli Alımı Kura Çekim Bilgisi

İŞKUR üzerinden yayınlanan İnönü Üniversitesi hasta ve yaşlı bakım personeli alımı ilanına başvuruda bulunan adayların başvuru işlemlerini tamamlamalarının ardından kura çekimine tabi tutulacağı açıklandı. Kura çekimi 9 Haziran 2020 Salı gününde İnönü Üniversitesi Kapalı Spor Salon (Halı sahalar karşısı) Battalgazi / Malatya adresinde saat 13:00’de gerçekleşecek törenle yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Adayların kura çekimini İnönü Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinde ilan edilecek Youtube kanalından canlı olarak takip edebilecekleri açıklandı. Öte yandan kura çekimini izlemek üzere gelen başvuru sahiplerinin COVİD-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında maske takmaları ve sosyal mesafe kuralına riayet etmeleri zorunlu olduğu belirtildi.
Editör: TE Bilisim