İŞKUR Üzerinden Üniversite Hastanesine En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak!

Kamu üniversitelerinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren yeni bir iş ilanı yayınlandı. En az lise mezunu adayların başvurabileceği personel alımı ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanında ayrıca ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Başvuruların Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacağı belirtilirken ilana başvuracak en az lise mezunu adaylar için son başvuru tarihi de açıklandı. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’nün İŞKUR üzerinden gerçekleştirdiği üniversite hastanesine personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personeli alımı ilanları arasında Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilan da yer aldı. Yayımlanan ilana göre Ankara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından sürekli işçi alımı yapılacağı açıklandı. Üniversite hastanesinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren bu ilanda ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. İstihdam edilecek işçi statüsündeki personelin en az lise mezunu olmaları gerektiği ifade edildi.

Ankara Üniversitesi Hastanesine Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden de duyurulan Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’nün personel alımı ilanında, “Ankara Üniversitesi Hastanelerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.” ifadesi kullanıldı. Ayrıca ilan detaylarında hastane bünyesinde çalışacak personelin hangi kadrolarda istihdam edileceği de açıklandı. Kura ile alım yapılacak olan kadroların temizlik görevlisi, iklimlendirme ve soğutma teknolojileri teknikeri işe bilgisayar teknisyeni olarak açıklandığı görüldü. Bu kadrolar için belirlenen kontenjan sayısı ise toplamda 28 olarak açıklandı.

Hastane Personel Alım İlanı Başvuru Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşının tamamlamış olmak
  • TCK 53. maddedeki süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, kaçakçılık gibi suçlardan mahkum olmamak
  • Kamusal haklarından mahrum bırakılmış olmamak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek sağlık problemi veya bedensel engeli bulunmamak
  • İŞKUR üzerinden ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla ilgili bölümlerden mezun olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık, dul ve yetim aylığı ya da malullük aylığı almamak
  • 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekanda çalışmasına engel durumunun olmaması
  • Başvurunun son günü itibarıyla duyuruda yer alan meslek kollarındaki özel şartlara haiz olmak

Her adayın, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabileceği açıklandı. Bu başvuru şartlarını taşıyan en az lise mezunu adayların işe alım sürecinde kura ile yerleştirme yapılacağı bildirildi. Ayrıca işe alınacak işçilerin deneme süresinin en çok iki ay olduğu, söz konusu deneme süresi içinde başarılı olamayan işçilerin sözleşmelerinin tek taraflı olarak feshedileceği duyuruldu. Bununla birlikte ilanda yer alan başvuru şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvurularının, ilan – alım sürecinin her aşamasında Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sonlandırılabileceği açıklandı. Başvuru şartlarını taşıyan adayların 6 Nisan 2020 tarihinden 10 Nisan 2020 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden başvurularını elektronik ortamda yapacakları duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu