İŞKUR Üzerinden Türk Telekom Bayisine En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak

Kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı günden bu yana iş arayışında olan vatandaşlar ile personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşlarının iş ilanlarını bir araya getirmeye ve böylelikle yurt genelinde istihdamın sağlanmasına büyük katkı sunan Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon devlerinden Türk Telekom bayisinde daimi olarak görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği iş ilanında ayrıca ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı. Türk Telekom bünyesinde bayiliklerde daimi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren en az lise mezunu personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “açık iş ilanları” kategorisinde, en az lise mezunu iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayınlandı. İŞKUR’un internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulan personel alımında adayların İstanbul ilinde çalıştırılacağına yer verildi.Türk Telekom çağrı merkezi müşteri temsilcisi kadrosunda daimi olarak çalıştırılacak personelin en az 3 bin 220 TL maaşla istihdam edileceği açıklandı. İŞKUR üzerinden iş başvurularının alınmaya başladığı bildirilirken, yayınlanan ilanda “Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Türk Telekom Grup Şirketlerinin En Büyük Çözüm Ortağı olan şirketimizde çalıştırılmak üzere ”Müşteri Temsilcisi” arıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Türk Telekom Müşteri Temsilcisi Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Türk Telekom müşteri temsilcisi alımı ilanında, bayiliklerde daimi olarak görevlendirileceği açıklanan personelde aranan başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

 • T.C. vatandaşı
 • Lise veya üniversite mezunu
 • Tercihen telefonda satış ve randevu alma konusunda deneyim sahibi
 • Tercihen Telekomünikasyon sektöründe deneyimli ve çağrı merkezlerinde çalışmış
 • İnsan ilişkileri, iletişim ve ikna becerileri gelişmiş
 • MS Office programları (Word, Excel vb.) iyi derecede kullanabilen
 • Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya en az iki yıl tecil süresi bulunan
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu veya bedensel engeli bulunmayan

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların tam zamanlı olarak Türk Telekom bayilerinde istihdam edilmek için Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi. Bunun için adayların, İŞKUR resmi internet sitesinde iş arayan yazan kısımdan giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan menüde İş İlanları yazan yere tıklayıp işyeri unvanı kısmına Türk Telekom yazıp Ara butonuna tıklamaları gerektiği açıklandı. Başvuruların yalnızca dijital ortamda İŞKUR internet sitesi üzerindeki iş başvuru formunun doldurularak yapılacağı, bunun dışında şahsen veya posta yoluyla müracaatların Türk Telekom tarafından kabul edilmeyeceği duyuruldu.

Türk Telekom Müşteri Temsilcisi İş Tanımı ve Sorumlulukları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesinde “açık iş ilanları” kategorisinde yer alan Türk Telekom müşteri temsilcisi personel alımı ilanında ayrıca kurum bünyesinde en az 3 bin 220 TL maaşla istihdam edileceği bildirilen en az lise mezunu adayların iş tanımına da yer verildi. Buna göre işe alınan personelin;

 • Kurumsal müşteri aramaları yaparak saha satış ekipleri için randevu almak
 • Yeni müşterilerin kazanılmasına odaklanarak saha ekipleri ile koordineli satış sürecinde destek vermek
 • Türk Telekom ürünlerinin ve kampanyaların telefonda tanıtımını ve satışını gerçekleştirmek gibi görevleri yerine getirmesi gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu