İŞKUR Üzerinden Kamuya Temizlik Görevlisi Personeli Alınacak

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden özel sektör ve kamu kurumlarına personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere çok sayıda temizlik görevlisi personeli alınacağı açıklandı. Başvuruların İŞKUR platformu üzerinden yapılması gerektiği belirtilirken, kamu kuruluşunda işçi statüsünde görev yapmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı kategorisinde yer alan temizlik görevlisi personel alımı ilanları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan temizlik görevlisi personel alımı ilanında başvuruları kabul edilen adayların İstanbul’da istihdam edileceği belirtildi. İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı ilanları kategorisi üzerinden yayınlanan güncel personel alımı ilanında adayların en az ilkokul mezunu olup 25 ila 35 yaş arasında olmaları gerektiği belirtildi. Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün çok sayıda temizlik görevlisi alımı ilanında adayların son başvuru tarihi olarak belirlenen 21 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Temizlik Görevlisi Alımı

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurulan personel alımında Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere çok sayıda temizlik görevlisi alımı yapılacağı belirtildi. Adaylarda aranan başvuru şartlarının da yer aldığı ilana başvuruda bulunmak ve kamu kurumu bünyesinde işçi statüsüne sahip olarak çalışmak isteyenlerin gerekli başvuru şartlarını taşımaları gerektiği belirtildi.

İŞKUR üzerinden bildiirlen nihai listede ismi yer alan adaylar arasından 28 Şubat 2020 tarihinde saat 10:00’da Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün adresinde kura çekimi yapılacağı belirtildi. İlanla ilgili olarak kura çekim tarihi, saati veya yerinde herhangi bir değişiklik olması halinde Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden bu konuyla ilgili detayların duyurulacağı açıklandı.

İŞKUR Kurum Dışı Kamu Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Devlete karşı suçlar ve yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak ve cezai soruşturması olmamak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,
 • Görevini sürekli olarak yapmasına engel teşkil edebilecek akıl hastalığı, vücut sakatlığı ve sağlığı ile ilgili engeli bulunmamak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • En az ilköğretim, en fazla lise ve dengi mezunu olmak,
 • İstanbul’da Beyoğlu, Fatih, Eyüp, Kadıköy, Üsküdar, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Esenler bölgesinde ikamet ediyor olmak

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasından yapılacak kura sonucu istihdam edilecek personelin temizlik işleri, boya badana, tadilat ve tamirat, tesisat, mobilya işleri ve sözleşmede yer alan benzeri işleri yapacağı belirtildi.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Başvuruda İstenen Belgeler

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sabıka kaydı
 • Askerlik belgesi
 • İkametgah belgesi
 • En az 3 hekimli sağlık raporu
 • Diploma aslı ya da noter tasdikli çıktısı

Kura ile İŞKUR tarafından bildirilen listelerden dört katı kadar adayın Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü temizlik personeli alımı mülakatına girmeye hak kazanacağı belirtildi. İstenilen şartları taşıyan adaylar arasından noter huzurunda kura çekilerek işe alınacakların belirleneceği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu