İŞKUR Üzerinden Kamuya En Az Lise Mezunu İşçi Alımı Yapılacak

Kurulduğu günden bu yana hem özel sektör şirketlerinin hem de kamu kuruluşlarının personel alımı ilanlarını, iş arayan vatandaşlar ile buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üstlendiği görevi en iyi şekilde yerine getiriyor. Son olarak İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımı yapıldığına dair ilanlar da yayınlandı. İstanbul Üniversitesi, İŞKUR üzerinden bünyesinde daimi olarak istihdam edeceği işçi alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR’un kurum dışı kamu iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre İstanbul Üniversitesi işçi alımı ilanına en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği belirtildi. İŞKUR kurum dışı kamu iş ilanları hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü güncel olarak Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Sitede kurum dışı kamu iş ilanları arasında yer alan personel alımı ilanına göre İstanbul Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek 28 işçi alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunu adaylar arasından personel alımının yapılacağı belirtildi. İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinde yer alan ilan başvuru bilgilerine göre başvuruların bugün başladığı ve 23 Şubat 2020 tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa 28 İşçi Alımı İlan Detayları

İŞKUR’un resmi internet sitesinde özel sektör iş ilanları yayınlandığı gibi kamu kurum ve kuruluşlarının güncel personel alımı ilanları da yer alıyor. Son olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa hastanesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu ve 30 yaşından küçük temizlik personeli ile hasta ve yaşlı bakımı personeli alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR iş ilanları arasında yer alan Cerrahpaşa hastanesi işçi alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları ve iş başvurularının nasıl yapılacağı da belirtildi.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa hastanesinde işçi olarak çalışmak isteyen adayların iş başvurularını İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online olarak yapabilecekleri belirtildi. Adayların başvurularını tamamlamaları için son tarih 23 Ocak 2020 olarak belirlendi. Talep ve başvuru şartlarına uygun olan adayların ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR ilk müdürlüklerinden başvurularını tamamlayabileceği kaydedildi. Son müracaat gününün tatil gününe rastlaması halinde başvuruların takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacağı açıklandı.

İŞKUR İstanbul Üniversitesi İşçi Alımı Başvuru Şartları

30 yaşından küçük hasta ve yaşlı bakım personeli ile temizlik personeli alımı yapan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa hastanesi İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarına da ilan metninde yer verdi. Buna göre 28 kadrolu ve daimi işçi olarak istihdam edilecek personel alımı ilanına başvuruda bulunacakların şu şartları taşımaları gerektiği belirtildi:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Belirtilen işgücü taleplerinde ilan edilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak
  • Devlete karşı suçlar ile yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almamış olmak
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının mevzuatına göre meslekten ihraç edilmemiş olmak

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi personel alımı ilanında bu başvuru şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan adayların başvurularının sınav sürecinin her aşamasında reddedileceği belirtildi .Ayrıca diğer hususlarla ilgili yönetmelik hükümlerine göre hareket edileceği duyuruldu. Başvuruları kabul edilen adayların noter huzurunda kura çekiminin 27 Şubat 2020 Perşembe günü yapılacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu