İŞKUR Üzerinden En Az İlköğretim Mezunu 496 Büro Memuru Alımı Yapılacak!

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında iş arayan vatandaşlar ile personel alımı yapan kamu ve özel sektör kurumlarını bir araya getirmeye başarılı bir şekilde devam eden Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. İŞKUR kamu ve özel sektör kurumların personel ihtiyaçlarını gidermek ve istihdamı artırmak için üstlendiği görevi yerine getiriyor. Son olarak İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden en az ilköğretim mezunu olan vatandaşların başvuruda bulunabileceği 496 büro memuru alım ilanı yayınlandı. Kamu ve özel sektör kuruluşlarında büro memuru olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı başvuru koşulları haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 81 il için personel alım ilanlarını resmi internet sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurmaya devam ediyor. Son dönemde iş arayan vatandaşların en çok tercih ettikleri mesleklerden biri olan büro memurluğu pozisyonu için mart ayı iş ilanları arasında pek çok özel ve resmi kurumun personel alımına çıktığı açıklandı. Büro memuru alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı da duyuruldu.

İŞKUR KPSS Puan Şartsız 496 Büro Memuru Alımı Yapacak!

Özel veya kamu kurumlarında büro memuru olmak için İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden açıklanan personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru şartları da açıklandı. Mart ayı içinde İŞKUR aracılığıyla kamu ve özel sektör kuruluşlarına 496 büro memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmaksızın başvuruları kabul eden kurumların adaylar için birbirinden farklı başvuru şartlarını sağlamaları gerektiğini ifade etti.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) il ve ilçe müdürlükleri ile İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacak büro memuru alımı ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Bunun yanı sıra adayların kurumların belirlemiş olduğu tarihler içinde büro memuru alımı ilanına başvurularını tamamlamaları gerektiği duyuruldu. Büro memuru alımı için açıklanan genel başvuru şartlarını haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR Büro Memuru Alımı Başvuru Genel Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • İlanın detaylarında yer alan mezuniyet şartlarını taşımak (En az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu olmak)
  • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla 1. askerlikle ilgisi bulunmamak, 2. askerlik çağına gelmemiş bulunmak
  • Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak
  • Nöbetli ya da gece çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmamak
  • Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak

Türkiye’nin 81 ilinde çeşitli kamu ve özel sektör kurumlarının yapmış olduğu toplam 496 büro memuru alımı ilanlarına Türkiye İş Kurumu’nun il ve ilçe müdürlükleri, merkez şubeleri ve İŞKUR internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu kadrolarda istihdam edilecek adayların günlük büro işlerini yerine getirmeleri, evrak ve dokümantasyon düzeni sağlamaları, büroya gelen ziyaretçileri karşılamaları gibi işlerden sorumlu olacakları belirtildi. Ayrıca ilan detaylarında son başvuru tarihleri de yer aldı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu